pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna

Autor książki:

Massimo Borghesi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bratni Zew
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 472 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788374853224
ISBN: 978-83-7485-322-4
Data: 2019-09-26
41.76 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka Massimo Borghesiego: Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna. Dialektyka i mistyka; jest pozycją wyjątkową wśród wielu książek poświęconych papieżowi Franciszkowi, jakie ukazały się w ostatnim czasie.
Borghesi analizuje biografię Bergoglia z nieco odmiennego punktu widzenia. Pisarz konstruuje rzetelne studium docierając w nim do źródeł myśli Franciszka, by następnie prześledzić jej intensywny rozwój, za sprawą takich myślicieli i intelektualistów jak Erich Przywara, Henri de Lubac, Gaston Fessard, Hans Urs von Balthasar, Amelia Podetti czy Albert Methol Ferr. Autor podkreśla również ogromy wpływ Ćwiczeń duchowych Ignacego z Loyoli oraz tak cenionej przez papieża poezji i literatury latynoamerykańskiej. Dzięki książce Massimo Borghesiego czytelnik może nie tylko prześledzić intelektualny i duchowy rozwój Jorge Mario Bergoglia, ale też lepiej zrozumieć obecną działalność papieża, jego troskę o ubogich i odrzuconych, niestrudzoną posługę duszpasterską i przeprowadzane przez niego reformy.

Książka "Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna" - Massimo Borghesi - oprawa miękka - Wydawnictwo Bratni Zew. Książka posiada 472 stron i została wydana w 2018 r. Cena 41.76 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.