pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

O życiu konsekrowanym

Dane szczegółowe:
Wydawca: Homo Dei
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 135 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788364451003
ISBN: 978-83-64451-00-3
Data: 2014-01-24
11.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja ta składa się z wybranych wypowiedzi dotyczących życia konsekrowanego papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka. Pochodzą one nie z dokumentów, ale z przemówień czy homilii adresowanych wprost lub pośrednio do osób realizujących chrześcijańskie powołanie w życiu konsekrowanym albo przygotowujących się do tego rodzaju poświęcenia Bogu. Materiał został podzielony na kilkanaście tematów, obejmujących istotne elementy tego życia. Każdy z nich opatrzono odpowiednim fragmentem zaczerpniętym z adhortacji apostolskiej Vita consecrata, który ma wprowadzać w treść części.

Osoby konsekrowane są znakiem Chrystusa i Jego stylu życia, wezwaniem dla wszystkich, by niczego nie przedkładać ponad Boga i Jego królestwo, oraz wzorem poświęcenia się modlitwie i służbie bliźniemu.

Jan Paweł II

Autentyczne odrodzenie życia zakonnego jest możliwe tylko wtedy, kiedy staramy się prowadzić życie w pełni ewangeliczne, niczego nie przedkładając nad jedyną Miłość, lecz znajdując w Chrystusie i Jego słowie najgłębszą istotę każdego charyzmatu założyciela lub założycielki.

Benedykt XVI

Za każdym powołaniem do życia konsekrowanego stoi zawsze czyjaś mocna i intensywna modlitwa. Powołania rodzą się na modlitwie i z modlitwy; i tylko w modlitwie mogą trwać i przynosić owoce.

Franciszek

Książka "O życiu konsekrowanym" - Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek - oprawa miękka - Wydawnictwo Homo Dei. Książka posiada 135 stron i została wydana w 2014 r. Cena 11.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Spis treści:

Wprowadzenie
Istota życia konsekrowanego
Wierność charyzmatowi
Rady ewangeliczne
Czystość
Ubóstwo
Posłuszeństwo
Życie duchowe
Życie wspólne
Apostolstwo
Zakony kontemplacyjne
Powołania
Współpraca z biskupami
Wykaz źródeł