pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości
Książki »
Tytuł książki:

Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości

Autor książki:

Franciszek, Austen Ivereigh

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rafael
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788366560529
ISBN: 978-83-66560-52-9
Data: 2020-12-01
Obniżka! 17.37  32.90  15.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

„Świat znalazł się w momencie próby. Nie ma powrotu do świata sprzed pandemii” – ogłasza w swojej programowej książce papież Franciszek i kreśli autorski plan ułożenia się społeczeństw po kryzysie związanym z koronawirusem. Nie ogranicza się przy tym do wskazówek mających po doświadczeniach pandemii pobudzić sumienia katolików do ich rozwoju i osobistej zmiany na lepsze. Jego „odważne marzenia” to raczej radykalna, globalna wizja społeczno-polityczna, która ma zmienić świat!

Ponownie podejmowane bardzo mocno wątki ekologii, zmian klimatycznych i migracji, koncepcja dostępności „ziemi, mieszkania i pracy” dla wszystkich, poparcie dla idei bezwarunkowego dochodu podstawowego, radykalna krytyka gospodarki liberalnej, wsparcie ruchów ludowych i dezaprobata dla elit, wyjaśnienia i polemika z krytykami jego decyzji, wreszcie zapowiedź zwołania synodu o... synodalności, to tylko niektóre z tematów, które wzbudzą zapewne gorące dyskusje.

Nic dziwnego, tak zaskakująca treść połączona ze szczególną szczerością Autora musi wywołać burzę. Jedni podejdą do papieskich propozycji z entuzjazmem, inni będą zbulwersowani. Wśród tych pierwszych inny, lepszy świat, który proponuje Franciszek, wzbudzi nadzieję, ci drudzy uznają „odważne marzenia” za niebezpieczną utopię.

Jedno jest pewne, niezależnie od stosunku do społecznych poglądów papieża Franciszka, każdy przeczyta tę książkę z wypiekami na twarzy i zapewne wielkimi emocjami.

Książka "Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości" - Franciszek, Austen Ivereigh - oprawa miękka - Wydawnictwo Rafael. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2020 r. Cena 17.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Franciszek, Austen Ivereigh - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Droga do miłości - okładka książki

Droga do miłości

Andrzej Rzesoś
Ojcze nasz - okładka książki

Ojcze nasz

Franciszek
Bóg zagubiony. Wiara w objęciach - okładka książki

Bóg zagubiony. Wiara w objęciach niewiary

Anselm Grun OSB, Tomáš Halík
Abraham. Próby wiary - okładka książki

Abraham. Próby wiary

Jan Kania, Tomasz Regiewicz
Produkty podobne: