pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bushcraft dla zaawansowanych. Sztuka przetrwania w dziczy

Autor książki:

Dave Canterbury

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bezdroża
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
EAN: 9788328380851
ISBN: 978-83-2838-085-1
Data: 2022-06-30
34.62  49.90  15.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Bushcraft, czyli umiejętność radzenia sobie bez większego trudu na łonie natury, łatwo staje się pasją. Dłuższe wyprawy do lasu, dokąd nie dociera cywilizacja, mają niezwykły urok. Można się przekonać, że nocowanie wśród drzew, przyrządzanie posiłków w kociołku czy po prostu wieczór spędzony przy ognisku i wsłuchiwanie się w odgłosy natury dają ogromną radość i satysfakcję. Początkujący adept bushcraftu może bez obaw wybrać się na weekendową wycieczkę na łono natury, jednak dłuższa, wielodniowa wyprawa wymaga głębszej wiedzy i starannego przygotowania.

Ta książka bazuje na podstawach zawartych we Wprowadzeniu do bushcraftu. Pokazano w niej bardziej zaawansowane umiejętności survivalowe, takie jak nawigowanie bez mapy i kompasu, wytwarzanie improwizowanych narzędzi czy przygotowywanie leków z roślin. Opisano techniki rozpalania ognia, a także sposoby, w jakie można wykorzystywać surowce dostępne w lesie i zapewnić sobie wartościowe pożywienie. Dużo uwagi poświęcono kompletowaniu ekwipunku i metodom transportowania sprzętu. Nie zabrakło specjalistycznych wskazówek dotyczących obrabiania drewna i metalu. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak zapewnić sobie wysoki poziom samowystarczalności w lesie - co zdecydowanie zwiększy satysfakcję z pobytu na łonie natury.

W książce między innymi:
kompletowanie ekwipunku
rozpalanie ognia dla zaawansowanych
zapewnianie sobie bezpiecznego schronienia
zbieranie i konserwowanie żywności w dziczy
wytwarzanie narzędzi, naczyń i łodzi
Dzika natura. Zapuść się głębiej!
O autorze książki
Dave Canterbury jest instruktorem sztuk przetrwania i współwłaścicielem jednej z najlepszych amerykańskich szkół survivalu, Pathfinder School w Ohio. Jest też redaktorem naczelnym pisma Self Reliance Illustrated i autorem książek o bushcrafcie. Kiedyś był zawodowym wojskowym, dziś jest uważany za jednego z najlepszych instruktorów survivalu.

Książka "Bushcraft dla zaawansowanych. Sztuka przetrwania w dziczy" - Dave Canterbury - oprawa miękka - Wydawnictwo Bezdroża. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2022 r. Cena 34.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]