pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bushcraft. Co jeść, gdzie to znaleźć i jak przyrządzić?

Autor książki:

Dave Canterbury

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bezdroża
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
EAN: 9788328380875
ISBN: 978-83-2838-087-5
Data: 2022-06-30
34.62  49.90  15.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Bushcraft oznacza umiejętność radzenia sobie bez większego trudu na łonie natury. Przydaje się niezależnie od tego, czy chodzi o rekreacyjny weekendowy wyjazd, czy też o sytuację awaryjną, kiedy trzeba walczyć o przetrwanie. Jedną z ważniejszych kwestii jest dostęp do pożywienia. Co prawda można wytrzymać bez posiłku dzień lub dwa, jednak lepszym pomysłem jest pożywić się jadalnymi roślinami, które można przyrządzić za pomocą kilku prostych narzędzi. Jeszcze ważniejsza jest wiedza o tym, jak pozyskać wodę, którą można bezpiecznie pić.

Oto przewodnik po sprzęcie, technikach i produktach, które są niezbędne do przygotowania pożywienia w dziczy. Opisano w nim, jak na łonie natury zapewnić sobie smaczne i pożywne posiłki i dzięki temu lepiej docenić każdą chwilę spędzoną z dala od cywilizacji. Omówiono chyba każdy aspekt tego zagadnienia: od potrzebnego ekwipunku i prowiantu, przez techniki wytwarzania potrzebnych narzędzi w dziczy i odnajdywanie pożywienia na łonie natury, po metody gotowania w sytuacjach ekstremalnych, gdy do dyspozycji pozostaje kilka przedmiotów i własna pomysłowość. Znalazły się tu również podpowiedzi, w jaki sposób gromadzić, konserwować i przechowywać znalezioną żywność. Bardzo ciekawym uzupełnieniem tych wskazówek są przepisy, które warto wypróbować podczas własnych wędrówek po dziczy!
W książce:
jaki ekwipunek, narzędzia i prowiant warto zabrać na wyprawę
jak zapewnić sobie wodę zdatną do picia
jak gotować na łonie natury bez kuchenki turystycznej
skąd brać żywność w dziczy
które rośliny zbierać i jak przygotowywać z nich posiłki
Dzika natura. Poznaj ją, a ona Cię nakarmi!
O autorze książki
Dave Canterbury jest instruktorem sztuk przetrwania i współwłaścicielem jednej z najlepszych amerykańskich szkół survivalu, Pathfinder School w Ohio. Jest też redaktorem naczelnym pisma Self Reliance Illustrated i autorem książek o bushcrafcie. Kiedyś był zawodowym wojskowym, dziś jest uważany za jednego z najlepszych instruktorów survivalu.

Książka "Bushcraft. Co jeść, gdzie to znaleźć i jak przyrządzić?" - Dave Canterbury - oprawa miękka - Wydawnictwo Bezdroża. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2022 r. Cena 34.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]