pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bushcraft. Jak radzić sobie w dziczy bez współczesnych udogodnień

Autor książki:

Dave Canterbury

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bezdroża
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
EAN: 9788328380837
ISBN: 978-83-2838-083-7
Data: 2022-06-21
36.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Bushcraft oznacza umiejętność radzenia sobie bez większego trudu na łonie natury. Jeśli chce się spróbować tej wyjątkowej sztuki, trzeba zdobyć kilka ważnych umiejętności i posiąść sporo wiedzy - między innymi jak samodzielnie zbudować sobie schronienie, rozpalić ognisko, wyszukać i przygotować pożywienie oraz korzystać z narzędzi, zarówno tych współczesnych, jak i wykonanych samodzielnie. Przekonasz się, że nawet na wielodniową wyprawę do lasu wystarczy skromny, lekki ekwipunek, a włóczęga z dala od cywilizacji przynosi mnóstwo frajdy i pozwala na odbudowanie więzi łączącej człowieka z naturą.

Ta książka jest kompletnym kompendium wiedzy, dzięki której poradzisz sobie w każdych warunkach. Dowiesz się, co zabrać ze sobą na wyprawę, a co będzie zbędnym balastem. Znajdziesz tu dokładne opisy narzędzi do cięcia, sprzętu zapewniającego schronienie, urządzeń rozpalających oraz pojemników i olinowania w kontekście warunków panujących w dziczy, a także mnóstwo wskazówek dotyczących posługiwania się mapą i kompasem, rozpalania ognisk czy zapewnienia sobie ochrony przed żywiołami. Dzięki temu praktycznemu przewodnikowi odkryjesz, jak hojna i piękna potrafi być dzika przyroda. Radzenie sobie bez zdobyczy cywilizacji wymaga nieco determinacji, jednak zdobycie tej wiedzy i umiejętności może w krytycznych sytuacjach okazać się bezcenne i ocalić życie.

W książce znajdziesz wskazówki dotyczące:
doboru pięciu podstawowych kategorii ekwipunku
zapewniania sobie schronienia w każdych warunkach
pozyskiwania i przygotowania pożywienia
nawigacji w terenie i obozowania
i wiele innych!
Dzika natura. Poznaj. Przetrwaj. Pokochaj!
O autorze książki
Dave Canterbury jest instruktorem sztuk przetrwania i współwłaścicielem jednej z najlepszych amerykańskich szkół survivalu, Pathfinder School w Ohio. Jest też redaktorem naczelnym pisma Self Reliance Illustrated i autorem książek o bushcrafcie. Kiedyś był zawodowym wojskowym, dziś jest uważany za jednego z najlepszych instruktorów survivalu.

Książka "Bushcraft. Jak radzić sobie w dziczy bez współczesnych udogodnień" - Dave Canterbury - oprawa miękka - Wydawnictwo Bezdroża. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2022 r. Cena 36.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.