pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców

Dane szczegółowe:
Wydawca: Galaktyka
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788375796452
ISBN: 978-83-7579-645-2
Data: 2017-12-05
25.20 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Co przygotować swojemu dziecku? Czy można już bezpiecznie podawać surowe owoce i warzywa? Na te i inne pytania odpowiada książka Zdrowy maluch, która powstała z połączenia pasji do gotowania z wiedzą o żywieniu dzieci. Autorki wskazują kiedy do jadłospisu można włączyć poszczególne produkty i jak właściwie zbilansować tygodniową dietę, by rozwijający się organizm mógł wykorzystywać niezwykłe bogactwo natury.

To książka, która pomoże wszystkim rodzicom odpowiednio skomponować dziecięcy jadłospis oparty na roślinach i nabiale oraz przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki.

Autorkami książki są Magdalena Sikoń, wegetarianka od 10 lat i redaktor naczelna portalu "Wege Maluch.pl", oraz Monika Skowron - dietetyk dyplomowany. Nad powstawaniem Zdrowego malucha czuwał także prof. Janusz Książyk - kierownik Kliniki Pediatrii i Żywienia Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Dziesięć lat temu zostałam mamą. Gdy pierwszy raz zobaczyłam moją córeczkę miałam w głowie tylko jedną myśl: żeby to maleństwo, które trzymałam na rękach, było szczęśliwe, uśmiechnięte i nie chorowało...

Taka książka powinna pojawić się na polskim rynku już dawno... W końcu zagubieni rodzice przerażeni myślą o gotowaniu dla swoich dzieci znajdą w jednym miejscu wiedzę dotyczącą prawidłowego żywienia maluchów. Warto podkreślić, że nie jest to książka tylko dla wegetarian, bo znajdujące się w niej informacje są szalenie przydatne dla wszystkich. Autorki wykonały naprawdę "dobrą robotę". I nie mam żadnych wątpliwości, że zależało im przede wszystkim na jednym - na zdrowych maluchach!
Monika Mrozowska
gotująca aktorka, wege mama dwóch córeczek
Wegetariańscy rodzice często odpowiadają na pytania o dietę ich dzieci. Muszą się także usprawiedliwiać, tłumaczyć, uspakajać, a nawet przepraszać, bo "wegetarianizm nie jest odpowiedni dla najmłodszych".

A przecież to wcale nie jest prawda - tajemnica zdrowego odżywiania zależy od właściwego zbilansowania diety. Aby ją odkryć, przeczytaj tę książkę! Wege rodzice i wege dzieciaki: smacznego i zdrowego!
Sylwia Chutnik
prezeska Fundacji Ma Ma

Książka "Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców" - Magdalena Sikoń, Monika Skowron - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Galaktyka. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2017 r. Cena 25.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.