pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zasada neutralności światopoglądowej państwa. Seria: Prawo, konstytucja, argumentacja, 4

Autor książki:

Wojciech Ciszewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 444 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788381380485
ISBN: 978-83-8138-048-5
Data: 2019-08-06
30.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wojciech Ciszewski – doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Teorii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz doktorant w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu filozofii politycznej oraz teorii prawa.

Monografia doktora Ciszewskiego jest na tle nie tylko polskich prac poświęconych zasadzie neutralności światopoglądowej dziełem wyjątkowym: nie ogranicza się bowiem wyłącznie do analizy wybranych aspektów tej zasady, ale prezentuje ją niezwykle wszechstronnie, można rzec – kompletnie i wyczerpująco, badając między innymi różne sposoby jej uzasadniania w ramach różnych tradycji filozofii politycznej; i co najważniejsze: stanowi oryginalny wkład w debatę dotyczącą właściwego kształtu tej zasady.

Z recenzji prof. dr. hab. Wojciecha Załuskiego

Największą zaletą recenzowanej pracy jest to, że Autor pozostaje w swoich rozważaniach neutralny. Nie optuje za z góry przyjętą tezą, ale w sposób niezwykle obiektywny analizuje pojawiające się w dyskursie argumenty. W konsekwencji sformułowane wnioski będą przekonujące dla zdecydowanej większości czytelników.

Z recenzji prof. dr. hab. Zygmunta Tobora

Książka "Zasada neutralności światopoglądowej państwa. Seria: Prawo, konstytucja, argumentacja, 4" - Wojciech Ciszewski - oprawa twarda - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 444 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.72 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.