pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Etyka a polityka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 251 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788381381604
ISBN: 978-83-8138-160-4
Data: 2021-02-05
22.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Niniejszy zbiór rozpraw stanowi rezultat konferencji naukowej „Etyka a polityka. Pamięci profesora Miłowita Kunińskiego (1946–2018)”, która odbyła się w Krakowie, w Collegium Broscianum, 7 czerwca 2019 roku, pod auspicjami Zakładu Historii Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Konferencja zgromadziła filozofów z wielu ośrodków akademickich w Polsce; wśród Referentek i Referentów znaleźli się badacze rekrutujący się z uczelni krakowskich, z niewielką przewagą Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym przez lata pracował i wykładał prof. Miłowit Kuniński, oraz z innych wiodących ośrodków akademickich – z Warszawy, Torunia oraz Poznania.

Czytelnik otrzymuje do rąk zbiór prac, których powstaniu przyświecała idea zbadania związku między etyką a polityką z wykorzystaniem narzędzi teoretycznych wypracowanych w filozofii nowożytnej oraz w filozofii współczesnej. Podejmują więc one temat ważny, a czynią to w sposób nowoczesny, sięgając do wciąż aktualnej myśli filozoficznej i politycznej, niemającej jedynie charakteru nobliwego początku ani wyłącznie postaci klasycznego, tradycyjnego odniesienia.

Fragment Od Redaktorów

Książka "Etyka a polityka " - Justyna Miklaszewska, Przemysław Spryszak (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 251 stron i została wydana w 2020 r. Cena 22.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Justyna Miklaszewska, Przemysław Spryszak (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Tomasz z Akwinu jako etyk - okładka książki

Tomasz z Akwinu jako etyk

Artur Andrzejuk, Izabella Andrzejuk
Wiekuisty człowiek - okładka książki

Wiekuisty człowiek

Gilbert K. Chesterton
Poza substancją dziejów - okładka książki

Poza substancją dziejów

Krystian Pawlaczyk
Produkty podobne:
Etos. O filozofii i etyce dla lekarzy - okładka książki

Etos. O filozofii i etyce dla lekarzy

Janusz Sytnik-Czetwertyński