pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Teorie zmiany na przykładzie włoskiej polityki wschodniej. Seria:...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Teorie zmiany na przykładzie włoskiej polityki wschodniej. Seria: Societas nr 82

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 230 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788376385471
ISBN: 978-83-7638-547-1
Data: 2016-03-18
28.80  30.00  1.2 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Teorie zmiany na przykładzie włoskiej polityki wschodniej. Seria: Societas nr 82 - Iwona Krzyżanowska-Skowronek - opis książki:

Iwona Krzyżanowska-Skowronek, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, adiunkt w Katedrze Stosunków Międzynarodowych i Polityki Zagranicznej w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Autorka wielu artykułów z zakresu teorii stosunków międzynarodowych, w tym kilku prac obejmujących aksjologiczne problemy teorii stosunków międzynarodowych. Zajmuje się ponadto teoretycznymi problemami bezpieczeństwa międzynarodowego, teoretycznym ujęciem zagadnienia wojny i pokoju oraz procesami globalizacyjnymi.

Poszukiwanie sposobów na możliwie pełne i wiarygodne ujęcie naszych wyobrażeń na temat otaczającej nas rzeczywistości będzie zawsze zadaniem zbyt złożonym, by zamknąć je w jakimkolwiek schemacie badawczym. Niemniej jednak bez podejmowania prób analizy bardziej abstrakcyjnej niż obserwacja zwykłego toku wydarzeń niewiele potrafilibyśmy zrozumieć z otaczającego nas świata.

Wybór określonej koncepcji teoretycznej w bardzo dużym stopniu determinuje sposób odczytania i rozumienia przeszłości, teraźniejszości czy naszych wyobrażeń na przyszłość. Na te same pytania dostajemy różne odpowiedzi, nasza uwaga koncentruje się na innych zagadnieniach, świadomie pomijamy to wszystko, co według założeń danej koncepcji dla opisu rzeczywistości jest mniej istotne. Analiza polityki włoskiej według najważniejszych szkół teoretycznych miała przede wszystkim pokazać ich możliwości eksplanacyjne, ale też ograniczenia. Dobrze, gdyby przekonała, że warto korzystać, o ile to możliwe, z różnych modeli teoretycznych. Jeden schemat relacyjny nigdy nie pomieści złożoności i różnorodności zjawisk społeczno-politycznych.

Książka „Teorie zmiany na przykładzie włoskiej polityki wschodniej. Seria: Societas nr 82” - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka.

Książka posiada 230 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Teorie zmiany na przykładzie włoskiej polityki wschodniej. Seria:..."
Produkty podobne:
Podsumowanie VIII kadencji Parlamentu - okładka książki
Podsumowanie VIII kadencji Parlamentu Europejskiego.... Agnieszka Nitszke, Janusz J. Węc (red.)