pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Myśl polityczna i prawna Alexisa de Tocqueville

Autor książki:

Marek Tracz-Tryniecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 442 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788371881527
ISBN: 978-83-7188-152-7
Data: 2009-09-25
18.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Marek Tracz-Tryniecki w 2008 r. obronił rozprawę doktorską poświęconą myśli Alexisa de Tocqueville na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Wykłada doktryny polityczne i prawne w PWSBAi TK w Warszawie. Współpracuje z Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocquevilłe`a Uniwersytetu Łódzkiego. Publikował w "Znakach Nowych Czasów", "Przeglądzie Politycznym". "Studia luridica Lublinensia", Journal of Markets & Morality". Kilkukrotny stypendysta Acton Institute.
"Praca adresowana jest [...] głównie do bardziej wymagającego czytełnika-Będzie nim z całą pewnością przedstawiciel nauki prawa. Drugą nie mniej ważną grupą jej odbiorców powinni być politycy i osoby stawiające sobie istotne wymagania co do wiedzy humanistycznej. Książkę śmiało można także polecić studentom. Zawarte w niej informacje z powodzeniem mogą wspomagać obecne w programach studiów uniwersyteckich wykłady z zakresu historii doktryn politycznych i prawnych. Czytelnik recenzowanej rozprawy otrzyma obszerny zbiór informacji, właściwie i rzetelnie udokumentowanych oraz rozsądnie i logicznie usystematyzowanych".
z recenzji prof. Lecha Dubela
"Książka dr Marka Tracz-Trynieckiego stanowi wartościową, koncepcyjnie przemyślaną i przejrzyście usystematyzowaną, kompetentnie napisaną i skłaniającą do refleksji pracę z zakresu historii doktryn połityczno-prawnych. W sposób całościowy prezentuje, porządkuje i interpretuje dorobek myśli Tocqueville`a. Stanowi zatem niekwestionowany przełom w polskiej literaturze przedmiotu".
z recenzji prof. Zbigniewa Raua

Książka "Myśl polityczna i prawna Alexisa de Tocqueville" - Marek Tracz-Tryniecki - oprawa twarda - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 442 stron i została wydana w 2009 r. Cena 18.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.