pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zarządzanie obszarami metropolitalnymi w Polsce
Tytuł książki:

Zarządzanie obszarami metropolitalnymi w Polsce

Autor książki:

Marta Lackowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2009
Ilość stron: 348 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788323504054
ISBN: 978-83-2350-405-4
Data: 2010-01-19
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Zarządzanie obszarami metropolitalnymi w Polsce - Marta Lackowska - opis książki:

Dotychczas problematyka obszarów metropolitalnych zajmowała w Polsce jedynie bardzo wąskie grono ekspertów. Od kiedy jednak w połowie 2008 roku zaczęto mówić o rządowych pracach nad ustawą regulującą funkcjonowanie samorządów na obszarach wokół największych miast w Polsce, zagadnienie to budzi bardzo wiele emocji. I jak często bywa w takich sytuacjach, wielu wypowiadającym się brakuje pogłębionej wiedzy.
Pierwsza część pracy ma charakter teoretyczny. Autorka z godną najwyższego podziwu erudycją omawia istniejące koncepcje teoretyczne i rozwiązania praktyczne stosowane w zakresie zarządzania obszarami metropolitalnymi na świecie oraz formułuje własną propozycję. Oryginalnym dorobkiem Autorki jest bowiem koncepcjakomplementarnych opozycji/" dotyczących rozwiązań stosowanych w zarządzaniu metropolitalnym. Stanowi ona znakomitą syntezę bardzo szerokiej i wielowątkowej debaty akademickiej.
Druga część pracy ma charakter empiryczny i składa się z dwóch rozdziałów. Pierwszy z nich jest badaniem porównawczym 12 obszarów metropolitalnych w Polsce, pokazującym różne rozwiązania i poglądy ekspertów oraz działaczy samorządowych formułowane w sytuacji braku odgórnych rozwiązań instytucjonalnych. Drugi to obszerne studium przypadku Wrocławskiego Obszaru Metropolitalnego.

Książka „Zarządzanie obszarami metropolitalnymi w Polsce” - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 348 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Marta Lackowska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Krakowska przestrzeń biurowa - okładka książki
Krakowska przestrzeń biurowa Woyciech Jarczewski, Grzegorz Micek