pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Zamyślenia nad słowem Pana. Wybór homilii na niedziele, uroczystości...
książka:

Zamyślenia nad słowem Pana. Wybór homilii na niedziele, uroczystości i święta

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 141x200 mm
EAN: 9788378236474
ISBN: 978-83-7823-647-4
Data: 2015-12-17
23.03  29.90  6.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zamyślenia nad słowem Pana. Wybór homilii na niedziele, uroczystości i święta - bp Jan B. Szlaga - opis książki:

Miałem okazję wielokrotnie osobiście słuchać kazań Księdza Biskupa Jana. Nie bardzo wiedziałem, co bardziej podziwiać: czy kompetencjęi głębię jego wyjaśnień, czy też piękno słowa, a przy tym prosty i bezpośredni sposób jego przekazywania. Tylko w ten sposób słowo to mogło stać się pokarmem i światłem na drodze chrześcijańskiego życia. Posiadał przy tym ogromną łatwość mówienia i wczucia się w sytuację słuchaczy. Z równym zainteresowaniem umiał mówić do środowisk uczonych, jak i prostego ludu Bożego.

Doskonałe, teoretyczne przygotowanie pozwalało jemu głęboko wnikaćw myśl Autora natchnionego i dzięki temu docierać do zamysłu samego Boga. Jednocześnie przez wczucie się w sytuację słuchaczy znajdował drogę do ich serc. (...)

Wydany obecnie tom homilii pt. ,,Zamyślenia nad słowem Pana", jak wskazuje na to podtytuł, nie jest zbiorem jednolitym. Książka zawiera 39 homilii, które w okresie dziesięciolecia, w latach 1988-1998, opublikował na łamach ,,Współczesnej Ambony". (...) Wartość obecnego tomu, opublikowanego przez Wydawnictwo ,,Bernardinum" polega na tym, że zawarte w nim homilie zostały w całości osobiście przygotowane przez samego Kaznodzieję. Stanowią one zatem najbardziej autorytatywne źródło do poznania nie tylko treści głoszonych homilii, ale także stylu, języka, duchowości i osoby czcigodnego Kaznodziei. Powiedziałbym, że właśnie w tych homiliach, pomimo śmierci, nadal żyje i ukazuje się najbardziej prawdziwy obraz człowieka, kapłana, biskupa i duszpasterza.

Abp Henryk J. Muszyński, Wstęp

Książka „Zamyślenia nad słowem Pana. Wybór homilii na niedziele, uroczystości i święta” - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum.

Książka posiada 256 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zamyślenia nad słowem Pana. Wybór homilii na niedziele, uroczystości..."
Produkty podobne:
Modlitewnik dla kobiet - okładka książki
Modlitewnik dla kobiet Małgorzata Rogalska
Droga Krzyżowa - okładka książki
Droga Krzyżowa ks. Piotr Skarga SJ
Słowo Boże nie jest związane - okładka książki
Słowo Boże nie jest związane ks. Jan Kanty Pytel