pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Weź swój krzyż. Wybór rozważań księdza Jana Twardowskiego

Autor książki:

ks. Jan Twardowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 116 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788373805514
ISBN: 978-83-7380-551-4
Data: 2008-02-21
12.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka skłania do rozmyślań zarówno nad istotą, celem Ofiary Chrystusa, jak i nad naturą ludzką, nad jej ciągłą niezmiennością, o czym świadczy zadziwiająca wciąż aktualność tamtych zdarzeń i zachowań naszych braci sprzed prawie dwóch tysięcy lat. Rozmyślania, które towarzyszą tej lekturze są szczególnie bogate, bowiem inspirują je słowa jednego z największych poetów, ks. Jana Twardowskiego. A zatem słowa proste i krzepiące jak chleb. Oparte na dogłębnej wiedzy teologicznej i bezwarunkowej wierze, przebogatym doświadczeniem, wielką mądrością życiową tego niezwykłego człowieka.
Przemierzając drogę męki Pana Jezusa wraz z ks. Janem przypatrujemy się tamtym, obecnym na niej ludziom i faktom od różnych stron, przez pryzmat różnych myśli i ocen. Porównujemy je ze zdarzeniami w naszym świecie, gdzieś daleko i całkiem obok nas, z zachowaniami ludzi nam współczesnych i nas samych. Dokonujemy poruszającego duszę rachunku sumienia. Oczyszczamy się i stajemy się, choć na chwilę, lepsi. Taką bowiem moc mają, z pozoru najprostsze, zawsze szczere i piękne słowa tego poety. Taką moc ma dobra modlitwa. Bo ta książka to wspaniały modlitewnik dla każdego. Także – dzięki wyjątkowej klarowności stylistycznej – dla dzieci.

Ewa Kunicka

Książka "Weź swój krzyż. Wybór rozważań księdza Jana Twardowskiego" - ks. Jan Twardowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 116 stron i została wydana w 2008 r. Cena 12.27 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.