pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Głosimy śmierć Twoją. Wyznajemy Twoje Zmartwychwstanie. Homilie na...
Tytuł książki:

Głosimy śmierć Twoją. Wyznajemy Twoje Zmartwychwstanie. Homilie na Triduum Paschalne

Autor książki:

Henryk J. Muszyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788381272995
ISBN: 978-83-8127-299-5
Data: 2019-05-29
23.03  29.90  6.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zbiór homilii na Triduum Paschalne i Niedzielę Zmartwychwstania abpa Henryka J. Muszyńskiego, biblisty, byłego Prymasa Polski, to rozważania na temat fragmentów Pisma Świętego podawanych przez Kościół w te najważniejsze świąteczne dni roku liturgicznego. Książka zawiera od pięciu do siedmiu homilii na każdy dzień Świąt Paschalnych, bogatych w refleksje biblijne Autora i jasno opowiedzianą myśl teologiczną dotyczącą dzieła odkupienia. Stanowi równocześnie głoszenie Chrystusa i Jego zbawczego dzieła, zaproszenie do włączenia się w nie przez nieustanne nawracanie się i życie sakramentalne.

Homilie te – wolne od taniego moralizatorstwa i rozwlekłych dywagacji, wzbogacone wieloma nowymi refleksjami – mogą być fundamentem, osnową albo inspiracją dla kaznodziejów, a dla świeckich stanowić ważną lekturę duchową.  Jak pisze Autor: „Triduum Paschalne – trzy święte dni – są właściwie jedynym świętem, najważniejszym, upamiętniającym fakt zmartwychwstania Chrystusa, bez którego nie byłoby chrześcijaństwa. Żywię nadzieję, że zawarte w tej książce rozważania pomogą w ożywieniu wiary, w osobistym przeżyciu tajemnic paschalnych oraz przyczynią się do duchowego postępu i pogłębienia wspólnoty ze Zmartwychwstałym Panem i pomiędzy sobą”.

Książka "Głosimy śmierć Twoją. Wyznajemy Twoje Zmartwychwstanie. Homilie na Triduum Paschalne " - Henryk J. Muszyński - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2019 r. Cena 23.03 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Henryk J. Muszyński - autor m.in.:
Produkty podobne:
Od Paschy do Paschy - okładka książki

Od Paschy do Paschy...

bp Zbigniew Kiernikowski