pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zakopane odkopane. Lekko gorsząca opowieść góralsko-ceperska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pascal
Rok wyd.: 2012
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 165x230 mm
EAN: 9788376420462
ISBN: 978-83-7642-046-2
Data: 2012-09-28
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Zakopane Odkopane to pierwsza tak lekko i dowcipnie napisana książka o Zakopanem. O mieście, gdzie turystyka zabija oryginalność, bogaci stawiają wielkie gargamele, a kłótnie górali kończą się zamknięciem stoku na Gubałówce. Autorki odkopują cudowne miejsca, w których bywał Witkacy, a doktor Chałubiński leczył wielkomiejskich pacjentów. Tytuł książki wymyślił sam Wojciech Młynarski, który w Zakopanem napisał niejedną piosenkę.

Czego nie kupować pod Gubałówką Kim jest Pan Rysio z kawiarni Europejska Dlaczego w obecności górali lepiej nie śpiewać Góralu, czy ci nie żal Jak bawił się półświatek pod Tatrami Dlaczego miś na Krupówkach ma białe futro Czy przez halny górale popełniają samobójstwa ... Odpowiedzi na te pytania i dużo, dużo więcej znajdziesz w tej książce.

Można Można! Napisać książkę, która nie jest zbiorem suchych faktów i jedną wielką nudą. Można zebrać anegdoty i ciekawostki, żeby nawet ten, który do Zakopanego nie pojedzie, poczuł, że tam jest. Można zatęsknić za Witkacym i atmosferą górskich schronisk. Czytałam jednym tchem. Gratuluję i góralce, i ceperce. Beato, Paulino, nadjeżdżam! Poproszę o herbatę z prądem.

Dorota Wellman Chyba tylko Polana Pisana jest tak świetnie napisana jak ta książka. Gdzie trzeba z sentymentem, gdzie trzeba niezbyt sympatycznym atramentem, ale zawsze z miłością do Zakopanego. Drogi Czytelniku, tu nie ma lipy. Brawo dziewczyny! Jacek Cygan Mam silne przekonanie, że autorkom udało się Zakopane odkopać. Od serca dziękuję Wam za możliwość powrotu w nieznane i bardzo bliskie moje Zakopane. Góral z miasta. Z wyboru ceper, Bartek Topa Bartek Topa

Książka "Zakopane odkopane. Lekko gorsząca opowieść góralsko-ceperska" - Paulina Młynarska, Beata Sabała-Zielińska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Pascal. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2012 r.