pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką

Autor książki:

Beata Sabała-Zielińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 150x211 mm
EAN: 9788382342451
ISBN: 978-83-8234-245-1
Data: 2021-08-12
30.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Opowieść żony himalaisty.

W marcu 2013 roku świat przeżywał wielki sukces czterech polskich himalaistów - pierwsze zimowe wejście na Broad Peak. Chwilę później cała Polska zamarła. Dwóch wspinaczy rozpoczęło dramatyczną walkę o życie, a kiedy ją przegrali, rozgorzała narodowa dyskusja o etyce himalaizmu i partnerstwie w górach. Dysputy i oskarżenia ciągnęły się tygodniami, tymczasem w Zakopanem, z dala od zgiełku, została pogrążona w rozpaczy rodzina Maćka Berbeki - jego żona Ewa i czterech synów. Od ponad trzydziestu lat ich wspólnego życia Ewa bała się właśnie tego momentu. Choć byli jedną z nielicznych par w świecie alpinistów, których góry nie rozdzieliły, ostatecznie to one zabrały najważniejszą osobę w jej życiu. A mimo to syn Maćka, Franek, żegnając Ojca, powiedział w imieniu całej rodziny: Chciałbym podziękować Bogu za góry, które ukształtowały naszego Tatę i towarzyszyły mojej rodzinie od bardzo dawna. I wciąż będą towarzyszyć.

Ta książka to opowieść o miłości, pasji i akceptacji aż po grób.

Więcej niż wszystkich alpinistów świata podziwiam ich żony.

Wanda Rutkiewicz
Przez moment towarzyszyłam rodzinie Berbeków pod Broad Peak - w podróży, która była swoistego rodzaju "mentalnym pogrzebem" Macieja. I gdy patrzyłam na nich, pojawiała się duma z Ewy, z jej siły i odwagi, oraz myśl, że miłość jest silniejsza niż śmierć.

Kinga Baranowska, himalaistka
Miłość, która rozumie, cieszy się każdą chwilą i nie żąda. Marzenia, które nigdy nie są zbyt wielkie, żeby je spełniać. Pustka po śmierci, a przy tym nieustanna obecność. Przejmująca i jasna opowieść o kobiecie i mężczyźnie, o rodzinie i przyjaciołach. Piękna i okrutnie prawdziwa.

Katarzyna Montgomery, ZWIERCIADŁO
Beata Sabała-Zielińska, urodzona w 1968 roku w Nowym Targu, dziennikarka radiowa. Jako rodowita góralka przez dekadę opowiadała słuchaczom Radia ZET o problemach i ciekawostkach z Podhala i okolic, nadając swoim relacjom niepowtarzalny zadziorny charakter. Jest autorką swoistego dziennikarskiego pamiętnika pt. Radio-aktywna Sabała, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego, a także współautorką (z Pauliną Młynarską) książek Zakopane odkopane - lekko gorsząca opowieść góralsko-ceperska i Zakopane - nie ma przebacz!, które są oryginalnymi przewodnikami po stolicy Tatr. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Instytucie Dziennikarstwa, a w studenckiej rozgłośni UJOT FM szlifuje nowe radiowe talenty.

Ewa Dyakowska-Berbeka (1957-2018) - malarka, graficzka, scenografka Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i grafiki. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Jerzego Krechowicza w 1982 r. Tworzyła kolaże o tematyce górskiej - jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego oraz w licznych kolekcjach prywatnych na całym świecie. Była autorką i współautorką wielu wystaw polskich i międzynarodowych, a wraz z mężem Maciejem Berbeką tworzyła projekty graficzne i aranżacje wystaw związanych z tradycjami Zakopanego.

Książka "Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką" - Beata Sabała-Zielińska - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2021 r. Cena 30.94 zł. Zapraszamy na zakupy!