pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Europa na winnych szlakach. Od winnicy do winnicy

Autor książki:

Tomasz Prange-Barczyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pascal
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381035118
ISBN: 978-83-8103-511-8
Data: 2019-10-31
39.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Tomek wie o winie wszystko. Pisze o nim tak, jak lubię. Kojarzy je z ludźmi, którzy je tworzą, i miejscem, z którego pochodzi. Jego opowieści sprawiają, że chce się tam być. I że chce się żyć niepośpiesznie i zmysłowo.

Marek Kondrat

Moja rodzina produkuje wino w Toskanii od pięciuset lat. Ja piję wino od prawie pięćdziesięciu. Nadal nie potrafię mówić o nim z taką wiedzą i pasją, jak Tomasz Prange-Barczyński.

Tessa Capponi-Borawska

Autor świetnie pisze i woli pięknie o winie opowiadać, niż nudno wykładać. Tym zaletom zawdzięczamy książkę, która zaciekawi każdego – zaawansowanego i debiutującego – miłośnika wina. Gawęda łączy się idealnie z poradami, przeczytajcie koniecznie, zanim wypijecie.

Marek Bieńczyk

Tej książki należy używać z umiarem. Bez względu na to, czy chciałabym się wybrać w czasie wakacji do muzeum, czy na Oktoberfest, z Europą na winnych szlakach i tak ostatecznie wylądowałabym w piwnicy u winiarza.

Agnieszka Kręglicka

Największa życiowa przyjemność? Degustacja wina w miejscu jego pochodzenia!

Znany dziennikarz i krytyk winiarski, Tomasz Prange-Barczyński, zabiera czytelników w podróż po winnicach Europy. Odwiedza zarówno miejsca znane, takie jak Tokaj czy Toskania, jak i te mniej popularne, jak Carnuntum i Lavaux. Pokazuje winiarzy i winnice w kontekście kultury i historii poszczególnych regionów. Szlak jego podróży wiedzie przez trzynaście europejskich krajów aż do… Polski, w której również producenci powoli otwierają się na przyjęcie podróżnego.

To opowieść o winie, ale i o człowieku, który je robi. Lekka, świetnie udokumentowana, inspirująca –ta książka to niezbędnik dla każdego miłośnika wina!

Książka "Europa na winnych szlakach. Od winnicy do winnicy" - Tomasz Prange-Barczyński - oprawa Miękka - Wydawnictwo Pascal. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2019 r. Cena 39.95 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.