pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czarny kot w walizce

Autor książki:

Lucyna Małolepsza

Dane szczegółowe:
Wydawca: Psychoskok
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788381190268
ISBN: 978-83-8119-026-8
Data: 2017-06-16
29.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Czarny kot w walizce" - to trzydzieści cztery krótkie opowiadania napisane lekkim, dowcipnym językiem. Są historiami, które wydarzyły się naprawdę podczas wojaży po Polsce i świecie. Łączy je jedno - pech. Stąd w tytule czarny kot. Akcja opowiadań toczy się w Polsce, Chinach, Indiach, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Gruzji, Egipcie, Chorwacji, Rosji, na Litwie, w Bułgarii i we Włoszech.

Podróże, nieprzewidziane zwroty, łowca ulotnych chwil z wojskową przeszłością i ona - niepoprawna optymistka ciesząca się życiem zawsze i wszędzie, wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Tego nie można przeoczyć!

Książka "Czarny kot w walizce" - Lucyna Małolepsza - oprawa miękka - Wydawnictwo Psychoskok. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2017 r. Cena 29.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Dagmara Szczechowicz; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-06-21 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
Czarny kot w walizce urzeka figlarnym, nieprzytłaczającym językiem, który - lekki i chwilami frywolny - wnosi w klimat egzotycznych i nabrzmiałych ciężkim powietrzem krain rześkość porannej bryzy.
Cykl opowiadań pozwala nie tylko wytchnąć po trudach dnia i poczuć przedsmak zbliżających się wakacji, ale przekonuje,że przed przeciwnościami losu, które symbolizuje tytułowy kocur, nie uchroni nas dyplom dobrej uczelni ani piastowane stanowisko. Jedyną tarczą przeciw nim jest … humor, a tego bohaterce tych historii nie brakuje, i pokora, z jaką przyjmuje niecodzienne sytuacje.
Na koniec jeszcze jedna refleksja…
Pejzaż, który przed naszymi oczyma roztacza pisarka, to nie tylko efekt próby zarejestrowania zmieniających się za oknami autokaru obrazów, to coś więcej…
To pejzaż personalny- prezentujący ludzkie ograniczenia, ale i umiejętność ich przekraczania, postawę człowieka w obliczu próby ,jaką potrafi zgotować nam życie.
Autorka na każdym niemal kroku przekonuje czytelnika, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”, że tylko od nas zależy, z jakim bagażem wspomnień i doświadczeń wrócimy z wojaży… A że wracamy z nich bogatsi we wrażenia, przyjaźnie, utrwalone na zdjęciach chwile, wiemy wszyscy.
Przeczytałam i gorąco polecam! Miłej lektury!