pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zagrożone dorastanie. Wyzwania dla wychowania rodzinnego i profilaktyki społecznej

Autor książki:

Stanisław D. Głazek

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: ASPRA-JR
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788375459401
ISBN: 978-83-7545-940-1
Data: 2019-06-17
43.60 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Można mieć także nadzieję, że opracowanie - które zaliczyć należy do wnikliwych badań juventologicznych, czyli nad społecznymi problemami młodzieży - znajdzie poczesne miejsce w polskiej literaturze naukowej i praktycznej, zarówno ze względu na przytoczone zagadnienia, jak i ze względu na poruszoną tematykę. Z merytorycznego punktu widzenia publikacja powinna być sztandarowa dla osób zajmujących się młodzieżą. Widać w niej ogromną intuicję badawczą autorów
oraz praktyczny wymiar formułowanych wniosków.

dr hab. prof. PRz Eugeniusz Moczuk
Katedra Nauk Humanistycznych i Społecznych Politechniki Rzeszowskiej
Praca posiada zaletę rzadko spotykaną w publikacji zbiorowej - logiczny przejrzysty wykład, a przystępna forma językowa ułatwia zrozumienie prezentowanych treści przez przedstawicieli różnych grup społecznych i zawodowych. Wszystko to sprawia, że praca dostarcza nam usystematyzowanej wiedzy na temat dylematów i zagrożeń współczesnego wychowania dzieci i młodzieży, pobudza do refleksji i podsuwa przykłady rozwiązań. Zaprezentowane konkluzje i delegacje tworzą prototyp nowego modelu wychowania i profilaktyki dzieci i młodzieży w kontekście społeczeństwa zmiany, moralnego funkcjonowania "sieciowego człowieka" i rewolucji kulturowej.

dr hab. prof. AHE Irena Motow
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
Publikacja jest cennym źródłem wiedzy w przedmiotowej problematyce oraz stanowi dużą wartość poznawczą i utylitarną. Ważność poruszanej problematyki, jak też interesujący sposób jej przedstawienia mogą sprawić, iż publikacja spotka się z dużym zainteresowaniem czytelników, którzy po jej przeczytaniu z niecierpliwością oczekiwać będą na drugi jej tom. Ogromne zaangażowanie autorów w treści poszczególnych rozdziałów pozwoliły uzyskać udokumentowany materiał teoretyczny o cennych walorach poznawczych.

dr hab. Tomasz Bąk
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Książka "Zagrożone dorastanie. Wyzwania dla wychowania rodzinnego i profilaktyki społecznej" - Stanisław D. Głazek (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo ASPRA-JR. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2019 r. Cena 43.60 zł. Zapraszamy na zakupy!