pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Z nosem w ekranie. Szklana pułapka czy szansa na rozwój twojego dziecka?

Autor książki:

Anya Kamenetz

Dane szczegółowe:
Wydawca: LAURUM
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 140x220 mm
EAN: 9788380875463
ISBN: 978-83-8087-546-3
Data: 2019-03-07
38.78  47.90  9.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Psychologia / Rodzina
Współczesne dzieci często debiutują w mediach społecznościowych już z chwilą, gdy zostaną uchwycone na obrazie USG. Zaczynają stykać się z ekranami około czwartego miesiąca życia. To dobrze czy źle? Wspaniała szansa na podtrzymywanie relacji niezależnie od dzielącej ludzi odległości czy też pierwszy krok do stworzenia otumanionego pokolenia wgapionych w ekrany zombie?
Wielu bez wahania uznało to za początek neurologicznej i emocjonalnej katastrofy, lecz - co zaskakujące - trudno natrafić na rzetelne badania na ten temat. W swojej książce Z nosem w ekranie Anya Kamenetz - ekspertka w dziedzinie edukacji oraz nowych technologii, ale również matka dwojga dzieci - prezentuje świeże i praktyczne spojrzenie na ten problem. Po przeprowadzeniu rozmów z setkami rodziców na temat stosowanych przez nich rozwiązań i wyznawanych poglądów oraz po przedarciu się przez gąszcz nierozstrzygających badań i rozdmuchanych obaw, proponuje proste rozwiązanie inspirowane znaną sentencją Michaela Pollana odnoszącą się do jedzenia: Ciesz się technologią. Z umiarem. Najlepiej w towarzystwie.

Ta książka to jasne, poparte badaniami oraz obiektywne spojrzenie na kwestię znaną obecnie niemal każdemu rodzicowi. Stanowi odpowiedź na nurtującą dzisiejszych rodziców kwestię: jak znaleźć równowagę pomiędzy technologią a prawdziwym życiem. Zawarte w niej zwięzłe, lecz wymowne wskazówki stanowią podstawę, dzięki której rodzice będą mogli określić właściwą rolę technologii w życiu dzieci, ograniczyć własne obawy, a także znaleźć przestrzeń dla szczęśliwych, rodzinnych chwil zarówno z udziałem technologii, jak i bez niej.

***
ANYA KAMENETZ - główna korespondentka stacji radiowej NPR ds. edukacji cyfrowej. Wcześniej współpracowała na stałe z magazynem Fast Company. Jej artykuły pojawiały się w New York Timesie, Washington Post, New York Magazine, Slate oraz O, The Oprah Magazine, zdobyła wiele nagród za swoją pracę w dziedzinie edukacji, nowych technologii i innowacji. Jest autorką trzech książek na temat edukacji i technologii: Generation Debt, DIY U oraz The Test. Mieszka z rodziną na Brooklynie.

Książka "Z nosem w ekranie. Szklana pułapka czy szansa na rozwój twojego dziecka?" - Anya Kamenetz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo LAURUM. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2019 r. Cena 38.78 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]