pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Władza i polityka lokalna. Polskie wybory samorządowe 2006

Autor książki:

Artur Wołek

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Oprawa: miękka
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788360125410
ISBN: 978-83-6012-541-0
Data: 2008-05-14
5.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Opracowana przez pracowników naukowych i współpracowników Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu książka ukazuje mechanizmy rządzące kampaniami wyborczymi i polityką na szczeblu lokalnym.

Polityka lokalna cieszy się zaskakująco małym zainteresowaniem polskich politologów. W siedemnaście lat po restytucji samorządu terytorialnego w Polsce ciągle nie wiemy, co determinuje wyborców przy podejmowaniu decyzji w wyborach lokalnych, dlaczego w jednych regionach to partie polityczne są głównymi aktorami lokalnej sceny politycznej a w innych są niewiele znaczącymi atrapami, jaki wpływ na politykę lokalną wywiera polityka ogólnokrajowa, jak bardzo instytucje nieformalne (klientelizm, nepotyzm) zastąpiły formalne instytucje polityczne Polski lokalnej.
Niniejsza publikacja ma na celu wypełnienie tej luki, choć w minimalnym stopniu. Pretekstem są wybory samorządowe jesieni 2006 r. w publicystyce często uznawane za przełomowe. W 2006 r. ze względu na wysoką temperaturę konfliktu politycznego na szczeblu ogólnokrajowym wybory lokalne miały być po raz pierwszy w pełni podporządkowane logice partyjnego sporu między rządzącą koalicją i opozycją.

Książka "Władza i polityka lokalna. Polskie wybory samorządowe 2006" - Artur Wołek (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej. Cena 5.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Spis treści:

Artur Wołek
Wprowadzenie

Jarosław Flis
Blokowanie list i koalicje w sejmikach wojewódzkich

Artur Wołek
Wpływ podziałów socjopolitycznych na politykę lokalną na przykładzie wyborów samorządowych 2006 r. w Małopolsce i Świętokrzyskiem

Maciej Drzonek
AntyJurczyk wygrywa. Uwagi o wyborach samorządowych w Szczecinie w 2006 r.

Agata Nijander-Dudzińska
Rola lidera miejskiego w kształtowaniu samorządowej areny wyborczej Rzeszowa w 2006 roku

Magdalena Goryczka
Wybory samorządowe w Cieszynie

Jacek Dunikowski
Wybory samorządowe w Limanowej

Katarzyna Maciejewska
Problematyka wyborcza na łamach „Gazety Olsztyńskiej” na przykładzie samorządowej kampanii wyborczej w 2006 roku

Autorzy