pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cena demokracji. Finansowanie federalnych kampanii wyborczych w Stanach Zjednoczonych Ameryki

Autor książki:

Paweł Laidler, Maciej Turek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 350 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788376388090
ISBN: 978-83-7638-809-0
Data: 2017-03-08
29.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zagadnienie finansowania kampanii wyborczych, czy szerzej finansowania polityki, należy obecnie do jednego z najbardziej kluczowych zagadnień, istotnych zarówno z teoretycznego (prawnego) punktu widzenia, jak i z punktu widzenia praktyki. Bez pieniędzy, jak słusznie zauważają Autorzy, nie da się współcześnie uprawiać polityki, zwłaszcza na poziomie rywalizacji wyborczej, a doświadczenia amerykańskie (i nie tylko zresztą) pokazują dowodnie, że nakłady finansowe na politykę, w tym na kampanie wyborcze, stale rosną, a pieniądz jako taki staje się elementarnym składnikiem polityki (zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym tego słowa znaczeniu). Jednocześnie rola pieniądza w polityce jest rolą nie tylko praktyczną (finansowanie np. konkretnej kampanii wyborczej czy, w jej ramach, kandydata bądź ugrupowania politycznego), ale i rolą, w pełnym tego słowa znaczeniu, ustrojową. Sposób wydatkowania pieniędzy na politykę (rozumiany jako mechanizm prawny i praktyczny) dotyka bowiem kluczowych zasad ustrojowych, kształtując w konsekwencji model całego reżimu politycznego.

(...) Książka przedstawiona przez Pawła Laidlera i Macieja Turka wypełnia istotną lukę w polskiej fachowej literaturze przedmiotu, która do tej pory pomijała wiele kwestii, w tym zagadnienia finansowania wyborów i kampanii wyborczej. (...) Dwójka krakowskich amerykanistów przedstawiła, po raz kolejny zresztą, pracę niezwykle oryginalną, ciekawą i pod każdym względem wartościową, zasługującą na opublikowanie, ze względu na niezwykle ważny temat, ale przede wszystkim jej poziom merytoryczny.

Z recenzji dra hab. Jarosława Szymanka, prof. UW

Książka "Cena demokracji. Finansowanie federalnych kampanii wyborczych w Stanach Zjednoczonych Ameryki" - Paweł Laidler, Maciej Turek - oprawa twarda - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 350 stron i została wydana w 2016 r. Cena 29.81 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.