pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wdech Wydech. Jak dodać otuchy ciału w stresie

Dane szczegółowe:
Wydawca: MEDPHARM
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788378461234
ISBN: 978-83-7846-123-4
Data: 2020-09-07
Cena wydawcy: 69.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Wdech-Wydech. Jak dodać otuchy ciału w stresie" to książka od kobiet dla kobiet, pełna wiedzy i praktycznych informacji do pracy z ciałem i umysłem dla poprawy jakości życia.

Od jak dawna jesteś przemęczona, w ciągłej gotowości, nie wysypiasz się, odczuwasz ból, walczysz z lękiem lub depresją, masz objawy natury autoimmunologicznej? Długotrwałe ignorowanie tych symptomów prowadzi do chronicznego wyczerpania organizmu. Stres ma wysoką cenę.

Kobiety reagują na stres zupełnie inaczej niż mężczyźni. Troszcząc się odpowiednio o swoje ciało, mózg i to, co cię otacza, możesz przezwyciężyć stan obniżonego nastroju, zniwelować stres i wykorzystać swój potencjał - tak, by zmienić nawyki na bardziej korzystne dla ciebie. Kobiety swoim działaniem wpływają na najbliższe otoczenie i to one najczęściej zarządzają czasem rodziny.

Jeśli nie dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych, minimalnej dla dobrego funkcjonowania ilości snu oraz ruchu, jeśli nie mamy wsparcia psychicznego w trudnych momentach, jesteśmy drodze do potencjalnego obniżenia wielu funkcji życiowych. Od problemów z pamięcią i rozkojarzenia, obniżenia energii, przez podejmowanie złych decyzji, ignorowanie sygnałów płynących z ciała oraz niechęć i brak entuzjazmu do działania. Kiedy odczuwasz, że masz o wiele mniej sił witalnych do radzenia sobie z codziennymi sprawami, koncentracją, spokojem, radością i dynamiką, do jakiej wiesz, że jesteś zdolna, mogą to być pierwsze sygnały przeciążenia układu nerwowego.

Kobiety o wiele częściej doświadczają depresji i stanów lękowych. Kobiety także częściej poświęcają się obowiązkom wobec otoczenia, często kosztem swojego zdrowia, psychicznego i fizycznego.

Ta książka pomoże ci w:

- lepszym radzeniu sobie z sytuacjami stresowymi, obniżeniem nastroju i lękiem
- zwiększeniu świadomości ciała i odkryciu sposobów pracy z ciałem obniżających poziom stresu i jego skutki
- zwiększeniu poczucia spokoju i równowagi psycho-fizycznej
- zrozumieniu funkcjonowania mózgu, układu nerwowego oraz innych układów ciała w kontekście stresu i napięcia
- zbudowaniu lepszej odporności na stres
- znalezieniu się tu i teraz, zwiększeniu witalności i subiektywnego poczucia szczęścia

- poczuciu większej pewności siebie, uwolnienia się od samokrytyki
- rozwijaniu kreatywności oraz poprawie twoich zasobów wewnętrznych.

Książka "Wdech Wydech. Jak dodać otuchy ciału w stresie" - Daniela Milka, Małgorzata Jachacz-Łopata - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo MEDPHARM. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2020 r.