pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Utrzymanie czystości i porządku w gminach Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 624 s.
EAN: 9788383287928
ISBN: 978-83-8328-792-8
Data: 2023-08-22
218.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W komentarzu wyjaśniono liczne wątpliwości interpretacyjne wynikające ze stosowania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która zawiera liczne odniesienia do innych aktów takich jak: prawo ochrony środowiska, ustawa o odpadach, ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, prawo wodne.

Autorzy omówili m.in. takie zagadnienia jak:
- zasady związane z zapewnieniem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy,
- obowiązki gmin dotyczące np.: nadzorowania gospodarowaniem odpadami komunalnymi, zapewnienia selektywnego zbieranie odpadów, utrzymania porządku na ulicach, drogach i chodnikach,
- prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych przez gminę w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami.

Dodatkowo szczegółowo określono obowiązki właścicieli nieruchomości w zakresie utrzymania czystości i porządku oraz warunki współpracy gmin z podmiotami świadczącymi usługi związane z odbiorem, transportem i zagospodarowaniem odpadów.

W najnowszym wydaniu zostały uwzględnione najnowsze zmiany dotyczące m.in.:
- umożliwienia indywidualnego rozliczania się z opłat za odpady komunalne (ustawa z 11.08.2021 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach, Dz. U. poz. 1648)
- uściślenia obowiązku kontrolnego wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, a także wprowadzenia nowego wykroczenia polegającego na utrudnianiu lub udaremnieniu przeprowadzenia kontroli (ustawa z 7.07.2022 r. o zmianie ustawy - Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw, Dz. U. poz. 1549).

Publikacja jest przeznaczona dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi, zarządców nieruchomości, a także pracowników urzędów gmin, miast, powiatów i województw.

Książka "Utrzymanie czystości i porządku w gminach Komentarz" - Daria Danecka, Wojciech Radecki - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 624 stron i została wydana w 2023 r. Cena 218.38 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.