pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawa konsumenta. Komentarz

Autor książki:

Tomasz Czech

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 712 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788381878470
ISBN: 978-83-8187-847-0
Data: 2020-08-19
188.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W książce przedstawiono kompleksową analizę przepisów ustawy o prawach konsumenta z uwzględnieniem powiązanych z nimi regulacji kodeksu cywilnego i innych aktów prawnych. Szczegółowo omówiono m.in. obowiązki przedsiębiorcy zawierającego umowę z konsumentem oraz zasady i tryb zawierania umowy na odległość. Wiele uwagi poświęcono wykładni przepisów o odstąpieniu przez konsumenta od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa.

W tym wydaniu skomentowano nowe regulacje dotyczące:
- sposobu wykonania przez mikroprzedsiębiorcę obowiązków informacyjnych wynikających z RODO,
- prawa odstąpienia indywidualnego przedsiębiorcy od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa.

Istotnym walorem komentarza są liczne przykłady oraz praktyczne wskazówki odnoszące się do stosowania przedmiotowych przepisów w obrocie gospodarczym. W książce wykorzystano m.in. najnowsze orzecznictwo sądów polskich i Trybunału Sprawiedliwości UE, w tym orzecznictwo Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na temat klauzul abuzywnych, jak również decyzje Prezesa UOKi K w odniesieniu do praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

Książka "Prawa konsumenta. Komentarz" - Tomasz Czech - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 712 stron i została wydana w 2020 r. Cena 188.82 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.