pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ustawa o lasach. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 555 s.
EAN: 9788382235487
ISBN: 978-83-8223-548-7
Data: 2021-03-16
201.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W komentarzu szczegółowo, ale zarazem bardzo praktycznie, omówiono przepisy ustawy o lasach, na możliwie szerokim tle prawnym, zwłaszcza zwracając uwagę na ustawę o ochronie przyrody i ustawę - Prawo ochrony środowiska.

Autorzy, uwzględniając orzecznictwo sądów, dorobek piśmiennictwa i swoje doświadczenia, wyczerpująco objaśniają przepisy ustawy, ze wskazaniem różnej ich wykładni, jeżeli przepis jest niejasny i dopuszcza rozmaite interpretacje. Publikacja, oprócz komentarza do przepisów ustawy, zawiera wprowadzenie do problematyki prawa leśnego, obejmujące rozważania na temat rozwoju polskich przepisów leśnych i miejsca pra­wa leśnego w systemie polskiego oraz międzynarodowego i unijnego prawa leśnego. Poddano analizie nie tylko rozwiązania cywilistyczne, lecz także zagadnienia prawa karnego i prawa wykroczeń.

W najnowszym wydaniu uwzględnione zostały liczne zmiany, na mocy których:
- rozszerzono katalog osób mających wstęp i mogących poruszać się pojazdem drogami leśnymi;
- zobowiązano Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych do corocznych wpłat na rzecz Funduszu Dróg Samorządowych z przychodów uzyskanych przez Lasy Państwowe ze sprzedaży drewna;
- doprecyzowano wydatkowanie środków funduszu leśnego;
- wskazano ministra właściwego do spraw środowiska lub Głównego Inspektora Straży Leśnej na administratora danych osobowych.

Książka "Ustawa o lasach. Komentarz" - Daria Danecka, Wojciech Radecki - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 555 stron i została wydana w 2021 r. Cena 201.33 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.