pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym
Tytuł książki:

Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym

Autor książki:

Ryszard K. Miler

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 342 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301206703
ISBN: 978-83-0120-670-3
Data: 2019-11-06
70.58  79.00  8.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym - Ryszard K. Miler - opis książki:

Niniejsza monografia stanowi przyczynek do pełnej identyfikacji oraz usystematyzowania istniejących rozwiązań telematyki w transporcie morskim i wodnym śródlądowym. Po raz pierwszy w literaturze przedmiotu opisano szczegółowo większość systemów telematyki stosowanych w wodnych gałęziach transportu wykazując ich przydatność w optymalizacji procesów transportowych i logistycznych, podnoszeniu ich bezpieczeństwa oraz skuteczności zarządzania operacyjnego. Na uwagę zasługuje skala i rozpiętość zastosowań systemów telematyki, szczególnie w transporcie morskim, rozciągająca się od prostych systemów monitoringu żeglugi i operacji portowych a sięgająca autonomicznej nawigacji i bezobsługowych systemów napędu skutkujących pojawieniem się pierwszych prób z całkowicie autonomicznymi jednostkami. Aktualnym wyzwaniem staje się integracja systemów transportu morskiego i wodnego śródlądowego w ramach transportu multimodalnego oraz znaczne obniżenie ich antropopresyjności. Tak ujęta problematyka wskazuje, iż niniejsza monografia adresowana jest do szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych genezą, stanem obecnym i kierunkami rozwoju systemów telematyki w transporcie morskim i żegludze śródlądowej.

Rozważania Autora na temat telematyki w transporcie będą kontynuowane w postaci kolejnych monografii w ramach serii Telematyka Transportu dedykowanych transportowi lądowemu (samochodowy i kolejowy) oraz powietrznemu (lotniczy z elementami transportu kosmicznego), które ukażą się w kolejnych latach.

Książka „Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 342 stron i została wydana w 2019 r. Cena 70.58 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym"
Ryszard K. Miler - autor m.in.:
Produkty podobne:
Logistyka w przedsiębiorstwie - okładka książki
Logistyka w przedsiębiorstwie Czesław Skowronek, Zdzisław Sarjusz-Wolski
Marketing usług logistycznych - okładka książki
Marketing usług logistycznych Grażyna Rosa, Mariusz Jedliński, Urszula Chrąchol-Barczyk (red.)