pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Instrumenty zarządzania finansami publicznymi w Unii Europejskiej

Autor książki:

Marta Postuła, Anna Kawarska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, PWE
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
EAN: 9788320824933
ISBN: 978-83-2082-493-3
Data: 2022-05-30
44.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Monografia składa się z czterech rozdziałów, w których w układzie teoretycznym i praktycznym zaprezentowano instrumenty zarządzania finansami publicznymi. W rozdziale pierwszym przedstawiono reguły fiskalne, w drugim - niezależne instytucje fiskalne, w trzecim - planowanie średniookresowe, a w czwartym - odniesienie do skuteczności ich stosowania. W każdym z trzech pierwszych rozdziałów dokonano przeglądu literatury w zakresie opisywanego instrumentu zarządzania środkami publicznymi. Ponadto szczegółowo opisano rozwiązania stosowane w czterech krajach członkowskich Unii Europejskiej, z których dwa są liderami w skali przyrostu ocen skuteczności rozwiązań stosowanych przez Komisję Europejską, a dwa pozostałe kraje zamykają listę rankingową przygotowaną według tej samej metodologii Wspólnoty.

Monografia ta jest głosem w dyskusji na temat instrumentów zarządzania finansowymi zasobami publicznymi na poziomie Unii Europejskiej i próbą oceny narzędzi stosowanych w Unii Europejskiej. Zachodzące procesy gospodarcze i polityczne wymagają głębokiej dyskusji teoretycznej i rozsądnych rozwiązań w praktyce, żeby sprostać zachodzącym przemianom w dobie globalizacji. Autorki mają nadzieję, że książka ta będzie dla Czytelników inspiracją do dalszych przemyśleń w tym zakresie.

Książka "Instrumenty zarządzania finansami publicznymi w Unii Europejskiej" - Marta Postuła, Anna Kawarska - oprawa miękka - Wydawnictwo Polskie Ekonomiczne, PWE. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2022 r. Cena 44.42 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.