pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Projektowanie organizacyjne w zarządzaniu wiedzą
Tytuł książki:

Projektowanie organizacyjne w zarządzaniu wiedzą

Autor książki:

Sylwia Flaszewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301190682
ISBN: 978-83-0119-068-2
Data: 2018-01-03
44.36  49.00  4.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Projektowanie organizacyjne w zarządzaniu wiedzą - Sylwia Flaszewska - opis książki:

Tematyka monografii koncentruje się na badaniach wzajemnych powiązań pomiędzy strukturą organizacyjną a procesem zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwach wysokich technologii (high-tech) działających w Polsce. (...) Monografia (...) stanowi oryginalne rozwiązanie problemu naukowego, przyczyniające się w znacznym stopniu do wypełnienia istniejącej luki poznawczej w identyfikacji relacji pomiędzy atrybutami struktury organizacyjnej i poszczególnymi subprocesami zarządzania wiedzą (...).

Dr hab. Agnieszka Sopińska, prof. SGH
We współczesnej rzeczywistości gospodarczej wiedza stała się zasobem strategicznym, co sprawia, iż organizacje poszukują metod i narzędzi umożliwiających doskonalenie procesów związanych z jej pozyskiwaniem, tworzeniem i zatrzymywaniem w organizacji. Procesy te nabierają szczególnego znaczenia w pod-miotach innowacyjnych, wśród których najważniejszą grupą są firmy sektora wysokich technologii. Znaczna złożoność procesu innowacyjnego, coraz szybszy rozwój techniki, skrócenie cyklu życia innowacji i zmienność wymagań rynkowych sprawiają, że zdolność do intensyfikacji procesów zarządzania wiedzą staje się niezbędnym warunkiem tworzenia innowacji. W literaturze przedmiotu - zarówno polskiej, jak i zagranicznej - brakuje opracowań i badań dotyczących wpływu struktury organizacyjnej na procesy zarządzania wiedzą. Warto więc zaznaczyć, że Autorka bardzo trafnie zidentyfikowała lukę badawczą. Z tego także względu praca nosi znamiona oryginalności. Autorka podjęła się ambitnego zadania przeprowadzenia badań w dotychczas słabo eksplorowanym obszarze i w "niełatwym" do badania sektorze. Opracowanie wyróżnia się wysokim poziomem merytorycznym, ale, co najistotniejsze, ma znaczną wartość dla praktyki zarządzania (...).

Dr hab. Dagmara Lewicka, prof. AGH

Książka „Projektowanie organizacyjne w zarządzaniu wiedzą” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2017 r. Cena 44.36 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Projektowanie organizacyjne w zarządzaniu wiedzą"
Produkty podobne:
Kontroling w organizacji i zarządzaniu - okładka książki
Kontroling w organizacji i zarządzaniu Anna Sołtysik-Piorunkiewicz
Inwestowanie w personel - okładka książki
Inwestowanie w personel Zbigniew Ścibiorek