pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tajemnica Wcielenia. Nauczanie papieskie
Tytuł książki:

Tajemnica Wcielenia. Nauczanie papieskie

Autor książki:

Benedykt XVI

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 128x204 mm
EAN: 9788327714855
ISBN: 978-83-2771-485-5
Data: 2017-11-28
20.56  29.90  9.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Bóg uczynił ze swego jedynego Syna dar dla nas, przyjął nasze człowieczeństwo, by dać nam swoje Bóstwo. Tajemnica Wcielenia wskazuje, że Bóg nie dał nam czegoś, lecz dał samego siebie w swoim Synu Jednorodzonym.

Poruszające rozważania Benedykta XVI
W swoich przemówieniach i homiliach Benedykt XVI wielokrotnie rozważał tajemnicę Wcielenia. Próbując przybliżyć do niej wiernych, w prostych i zarazem przejmujących słowach odsłaniał głębię i majestat wydarzenia wymykającego się ludzkiej wyobraźni. Jak bowiem pojąć fakt, że Bóg stanął przed człowiekiem jako bezbronne Dziecko? Jak zrozumieć, że Prawda i Dobro, poszukiwane przez pokolenia, objawiły się w słabym Niemowlęciu?
Medytacje Benedykta XVI przygotowują nas do przejścia od zachwytu nad cudem Wcielenia do prawdziwej kontemplacji, której owocami są głęboka nadzieja i radość.

Pragniemy, aby ta radość nas dotknęła: istnieje prawda. Istnieje czyste dobro. Istnieje czyste światło. Bóg jest dobry i On jest najwyższą mocą ponad wszystkimi mocami. Z tego powinniśmy się po prostu tej nocy radować razem z aniołami i pasterzami.

Książka "Tajemnica Wcielenia. Nauczanie papieskie" - Benedykt XVI - oprawa twarda - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2017 r. Cena 20.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Benedykt XVI - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Głód Boga. Kazania z Pentling - okładka książki

Głód Boga. Kazania z Pentling

kard. Joseph Ratzinger
Msza Święta - okładka książki

Msza Święta

Adrienne von Speyr
Produkty podobne:
Ślady Miłości - okładka książki

Ślady Miłości

ks. Marek Chrzanowski FDP