pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Święto wiary. O teologii mszy świętej
Książki »
Tytuł książki:

Święto wiary. O teologii mszy świętej

Autor książki:

Benedykt XVI

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 198 s.
Wymiar: 205x135 mm
EAN: 9788375808346
ISBN: 978-83-7580-834-6
Data: 2021-03-19
Cena wydawcy: 22.10 złpozycja niedostępna

Święto wiary. O teologii mszy świętej - opis książki:

W obliczu politycznych i społecznych kryzysów współczesności oraz moralnego wyzwania rozważanie problemów liturgii i modlitwy może się wydawać drugorzędne. Pytań o to, czy miary moralne zostaną rozpoznane i czy zostaną obudzone duchowe siły, które są niezbędne do przetrwania kryzysu, nie da się jednak oddzielić od kwestii liturgii.

Ludzka godność zabezpieczona jest tylko wówczas, gdy człowiek, każdy człowiek, staje przed obliczem Boga i słyszy Jego wezwanie. Z tego właśnie powodu troska o właściwą postać liturgii nie istnieje obok troski o człowieka, lecz jest jej ośrodkiem.

Chrześcijaństwo zaczyna stawać się dla nas nudne Przestaliśmy rozumieć znaczenie jego symboli, zatraciliśmy znacznie obrazu życia liturgicznego
Kiedy się w nie wgłębimy, może się okazać, że to, czego szukamy, czasem nawet w innych religiach, jest na wyciągnięcie ręki. Benedykt XVI podjął problemy liturgii i modlitwy, które są nieodłącznym elementem troski o człowieka w ogóle. Jest to pozycja cenna dla tych, którzy chcą w swoim życiu odkryć na nowo piękno naszej wiary i pogłębić jej sens.

Książka "Święto wiary. O teologii mszy świętej" - Benedykt XVI - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 198 stron i została wydana w 2021 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]