pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Świadkowie Pana. Twórcy pierwotnego Kościoła

Autor książki:

Benedykt XVI

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
EAN: 9788327719812
ISBN: 978-83-2771-981-2
Data: 2021-11-15
23.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Najważniejszą rzeczą jest postawienie w centrum własnego życia Jezusa Chrystusa, tak by naszą tożsamość określało zasadniczo spotkanie, więź z Chrystusem i z Jego słowem.

Jak znaleźć miejsce we wspólnocie Kościoła
W obliczu rozmaitych problemów, z którymi zmaga się Kościół, coraz częściej można usłyszeć pytania zadawane przez wielu chrześcijan: jaki jest sens trwania w takiej wspólnocie Jak świeccy mogą wpłynąć na to, aby rzeczywistość Kościoła była bardziej Chrystusowa I jak powinna na ich postulaty odpowiedzieć hierarchia
Papież Benedykt XVI w swoim cyklu katechez wraca do korzeni chrześcijaństwa. Przypatrując się Pawłowi, Szczepanowi, Barnabie, Pryscylli i Akwili oraz innym postaciom, wskazuje, jakie zadania może pełnić we wspólnocie każdy wierzący. Szuka odpowiedzi na najbardziej palące pytania: o niezasłużone cierpienie, wartość rodziny i małżeństwa oraz rolę kobiet w Kościele.

Kościół nie jest korporacją ani państwem, ani jakąkolwiek organizacją, ale organizmem (ciałem, według Listów św. Pawła), którego prąd życia bierze się z adoracji. Kościół nie dzieli się na lewicę i prawicę, na hierarchów i charyzmatyków, na intelektualistów i proroków, na fundamentalistów i postępowców. (...) Kościół nie jest bowiem nasz, lecz Pana.

ks. prof. Jerzy Szymik, autor książki Theologia Benedicta

Książka "Świadkowie Pana. Twórcy pierwotnego Kościoła" - Benedykt XVI - oprawa twarda - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2021 r. Cena 23.39 zł. Zapraszamy na zakupy!