pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji
Książki »
Tytuł książki:

Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji

Autor książki:

Jarosław Gibas

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788328342408
ISBN: 978-83-2834-240-8
Data: 2018-08-23
31.58  44.90  13.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji - Jarosław Gibas - opis książki:

Emocje? Weź to na spokojnie!
W teorii wiemy o nich bardzo wiele. Gorzej z praktyką. Dlaczego, mimo że rozumiemy, skąd na przykład bierze się w nas złość i rodząca się pod jej wpływem agresja, mimo że pojmujemy, jak bardzo jest ona niszcząca i nieracjonalna, wciąż się jej poddajemy? Potem musimy naprawiać szkody - przepraszamy i tłumaczymy się z głupot, które popełniliśmy. Dlaczego życie tak wielu osób wypełnione jest nieujarzmionym lękiem, poczuciem winy, niską samooceną, stresem, gniewem, smutkiem? Czemu wielu z nas świat emocji kojarzy się wyłącznie z cierpieniem czy wręcz, jak w przypadku odrzucenia - z fizycznym bólem? Na wszystkie te pytania istnieje tylko jedna odpowiedź: wciąż nie wykształciliśmy w sobie zdolności niezbędnych do zarządzania własnymi emocjami i nadal pozwalamy na to, by to one zarządzały nami.

Nauczenie się zarządzania emocjami nie należy do łatwych, ale nie jest też niemożliwe. By odnieść w tym sukces, należy zarówno zrozumieć mechanikę działania emocji u siebie i u innych ludzi, jak i przećwiczyć odpowiednie narzędzia radzenia sobie z konkretnymi emocjami. I właśnie w ten sposób została skonstruowana ta książka: w pierwszej części opisano mechanizmy powstawania i działania emocji z perspektywy badań naukowych, dzisiejszej wiedzy o emocjach oraz wielowiekowych tradycji mistycznych czy kulturowych. Druga część została poświęcona kilkunastu kluczowym emocjom najczęściej zgłaszanym jako sprawiające problemy przez pacjentów terapii, a także klientów indywidualnych procesów wsparcia. Narzędzia zawarte w drugiej części książki zostały sprawdzone we własnej praktyce pracy autora - podczas warsztatów, szkoleń czy indywidualnych procesów pracy z klientem.

Książka „Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji” - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2018 r. Cena 31.58 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji"
Jarosław Gibas - autor m.in.:
Życie. Następny poziom - okładka książki
Życie. Następny poziom Jarosław Gibas;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Twoje drzewo osobowości - okładka książki
Twoje drzewo osobowości Florence Littauer