pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Nieśmiali skryci i społecznie niedopasowani. Przewodnik po życiu z...
Książki »
Tytuł książki:

Nieśmiali skryci i społecznie niedopasowani. Przewodnik po życiu z zespołem Aspergera

Autor książki:

Cynthia Kim

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 239 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788323344117
ISBN: 978-83-2334-411-7
Data: 2018-10-10
37.72  44.90  7.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W tym przystępnym, szczerym i dowcipnym poradniku autorka omawia wszystkie zawiłości życia z zespołem Aspergera. Odwołuje się przy tym do własnego doświadczenia i kłopotliwych sytuacji, w jakich sama się znalazła. Od dzieciństwa, które przeżyła bez postawionej diagnozy z etykietkami nieśmiałej i dziwacznej, po dorosłość, kiedy po rozpoznaniu u niej aspergera mogła zredefiniować swój wizerunek - Cynthia Kim opisuje, jak zmieniała się jej perspektywa, w miarę jak zaczynała rozumieć niepojęty wcześniej świat i kierujące nim zasady społeczne.

Autorka odnosi się do różnorodnych wyzwań związanych z ASD: kłopotów z komunikacją, odczytywaniem emocji i relacjami towarzyskimi, nadwrażliwości sensorycznej, potrzeby rutyny oraz niezmienności czy rodzicielstwa i małżeństwa z neurotypowym partnerem. Wszystkie poruszane wątki uzupełniają praktyczne wskazówki i porady, które można wcielić w życie. Nieśmiali, skryci i społecznie niedopasowani to doskonała pozycja dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu - zwłaszcza z zespołem Aspergera - i ich bliskich.

"Kim omawia wszelkie aspekty naszej odmienności. Od zamykania się w sobie do osiągnięcia zadowolenia i wewnętrznego spokoju - jej relacja o życiu z zespołem Aspergera otwiera oczy na wszystkie etapy tej drogi. Informacje i wskazówki po każdym rozdziale pomagają w opracowaniu przejrzystego i spójnego planu, który może sprawić, że codzienność stanie się łatwiejsza".

Anita Lesko, BSN, RN, MS, CRNA, rzeczniczka osób autystycznych, autorka książki Been There. Done That. Try This!
"Książka zawiera mnóstwo użytecznych porad dla osób z zespołem Aspergera. Osobiste doświadczenia autorki związane z małżeństwem i wychowywaniem dziecka tworzą cenną perspektywę, która nie tylko wiele tłumaczy, ale również zapewnia prawdziwą przyjemność lektury".

dr Elisabeth Hurley, specjalistka do spraw badań w fundacji Autism West Midlands, Wielka Brytania
"Od lat jestem fanką bloga Cynthii Kim, Musings of an Aspie. W tej książce znajduje się wszystko, czego mogłam się spodziewać, znając blog, a nawet więcej. Na przemian wzruszająca i rzeczowa, ale zawsze wnik-liwa, książka Nieśmiali, skryci i społecznie niedopasowani jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto chciałbylepiej zrozumieć autyzm".

Lynne Soraya, blogerka pisma "Psychology Today", autorka Living Independently on the Autism Spectrum

Książka "Nieśmiali skryci i społecznie niedopasowani. Przewodnik po życiu z zespołem Aspergera" - Cynthia Kim - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 239 stron i została wydana w 2018 r. Cena 37.72 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Rehabilitacja i edukacja osób z - okładka książki
Rehabilitacja i edukacja osób z niepełnosprawnością... Katarzyna Ćwirynkało, Czesław Kosakowski (red.)
Debiutant czy ekspert? Identyfikacja - okładka książki
Debiutant czy ekspert? Identyfikacja i samoocena... Janina Uszyńska-Jarmoc, Beata Kunat
Produkty podobne:
Interwencje społeczne dla nastolatków - okładka książki
Interwencje społeczne dla nastolatków z Zespołem... John Harpur, Masa Lawlar, Michael Ritzgerald
Poznajemy uczucia Podręcznik pracy - okładka książki
Poznajemy uczucia Podręcznik pracy z lękiem.... Helen Taylor, Vicki Grahame, Helen McConachie, Ann LeConteur, Jacqui Rodgers, Jan O Neill