pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Studia nad potęgą państw. Księga dedykowana Profesorowi Mirosławowi Sułkowi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 392 s.
EAN: 9788366849938
ISBN: 978-83-6684-993-8
Data: 2023-02-16
39.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Wydanie tej pracy uważam za świetny pomysł. Nie tylko jako księgi rocznicowej dla znakomitej postaci polskiej nauki o stosunkach międzynarodowych i Profesora Uniwersytetu Warszawskiego, ale przede wszystkim dla przypomnienia i promowania specyficznego obszaru wiedzy, czasami nazywanego u nas - chyba z niepotrzebną ironią - potęgologią (właśc. potęgometrią), czyli nauką o potędze, albo sile, albo mocy: w stosunkach międzynarodowych, w polityce.

prof. Wojciech Kostecki
Jest to zbiorowa monografia, która zawiera artykuły odnoszące się generalnie do pozycji państw, rozumianej jako miejsce w hierarchii państw. Dotyczy polityki bezpieczeństwa w ujęciu geopolitycznym oraz niezmiernie istotnych i aktualnych problemów, podejmowanych z punktu widzenia oceny i znaczenia potęgi państw w ładzie międzynarodowym współczesnego świata.

Dziedzina politologii, którą zajmuje się Profesor Mirosław Sułek jest niebywale istotna. Profesor należy do grona najwybitniejszych badaczy i uznanych autorytetów w zakresie potęgonomii i potęgometrii w Polsce i poza jej granicami.

prof. Krzysztof Miszczak

Książka "Studia nad potęgą państw. Księga dedykowana Profesorowi Mirosławowi Sułkowi" - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 392 stron i została wydana w 2022 r. Cena 39.60 zł. Zapraszamy na zakupy!