pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Fake news. Geneza, istota, przeciwdziałanie

Autor książki:

Klaudia Rosińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788301219109
ISBN: 978-83-0121-910-9
Data: 2021-10-12
46.50  49.00  2.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Jak przeciwdziałać dzisiejszemu kryzysowi zaufania do mediów?
Choć rozprzestrzenianie się fałszywych wiadomości, zwanych fake newsami, jest obecnie powszechnym i bardzo niebezpiecznym problemem, wciąż nie udało się opracować skutecznych metod przeciwdziałania mu. Częściowo może wynikać to z faktu, że dotąd skupiano się głównie na analizie skutków i mechanizmów rozpowszechniania zjawiska fake newsów, a nie jego genezy.

Publikacja Klaudii Rosińskiej poszerza dotychczasową perspektywę badawczą o ten stosunkowo nowy obszar, koncentrując się na ukazaniu fake newsów jako elementu szerszych procesów związanych z przekazywaniem i odbiorem informacji.

Autorka rozważa między innymi:
Jak można zdefiniować i sklasyfikować zjawisko fake newsów?
Jakie czynniki technologiczne i psychologiczne wpływają na występowanie fake newsów na bezprecedensową skalę?
W jaki sposób zjawisko fake newsów było badane dotychczas?
Dlaczego obecne sposoby rozwiązania problemu dezinformacji są mało skuteczne?
W jaki sposób dziennikarze oraz indywidualni odbiorcy wpływają na skalę fałszywych przekazów w mediach i co możemy zrobić, by naprawić sytuację?
Książka zawiera omówienia fake newsów znanych z polskiej przestrzeni cyfrowej, odnośniki do użytecznych narzędzi weryfikacji treści w Internecie oraz liczne materiały dydaktyczne i infografiki. Stanowi kompendium wiedzy dla studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych na kierunkach społecznych i humanistycznych, a także dziennikarzy, nauczycieli oraz instytucji zajmujących się edukowaniem społeczeństwa obywatelskiego. Będzie też odkrywczą lekturą dla wszystkich zainteresowanych wpływem mediów na jednostki i całe społeczeństwa, w tym wojną informacyjną i cyberbezpieczeństwem.

Książka "Fake news. Geneza, istota, przeciwdziałanie" - Klaudia Rosińska - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2021 r. Cena 46.50 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]