pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Problemy ochrony praw człowieka w Afryce

Autor książki:

Grażyna Michałowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373833203
ISBN: 978-83-7383-320-3
Data: 2008-06-03
41.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Za jedno z największych osiągnięć społecznych drugiej połowy XX wieku uznać można instytucjonalizację systemu ochrony praw człowieka i nadanie im wyróżnionej roli w stosunkach międzynarodowych.
W Polsce stan badań nad prawami człowieka w krajach pozaeuropejskich prezentuje się dość skromnie ze względu na kłopoty z dostępem do materiałów źródłowych, egzotykę niektórych zjawisk i związane z nią ryzyko niewłaściwego rozpoznania istoty problemów.
Książka ta jest unikatową, pionierską pracą w tej dziedzinie. Omówiono w niej całościowo funkcjonowanie praw człowieka w Afryce, odnosząc się do najważniejszych ich aspektów: od standardów wypracowanych w ramach ONZ i Unii Afrykańskiej, do dyskusji oryginalnych rozwiązań sądownictwa afrykańskiego. Sporo uwagi poświęca Autorka sytuacji kobiet na kontynencie.
Grażyna Michałowska przedstawia w klarowny i uporządkowany sposób poszczególne zagadnienia w układzie problemowym, ujmując kontynent całościowo, ale nie ignorując jego wewnętrznego zróżnicowania. Analiza stanu przestrzegania praw człowieka w Afryce uwzględnia specyficzną perspektywę kulturową, bez której nie sposób pojąć procesów zachodzących w tej dziedzinie. Dzięki rozważaniom zawartym w tej książce łatwiej zrozumieć trudne i budzące protest obrońców praw człowieka afrykańskie praktyki dotyczące kary śmierci, stosowania kar cielesnych czy stosunku do kobiet. Wielkim jej atutem są bogate i aktualne materiały źródłowe.

Książka "Problemy ochrony praw człowieka w Afryce" - Grażyna Michałowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2008 r. Cena 41.85 zł. Zapraszamy na zakupy!