pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Społeczno-kulturowe konteksty tożsamości mieszkańców wschodniego i...
Książki »
Tytuł książki:

Społeczno-kulturowe konteksty tożsamości mieszkańców wschodniego i zachodniego pogranicza Polski. Seria Brostiana

Autor książki:

Irena Machaj

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2005
Oprawa: twarda
Ilość stron: 308 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788373831551
ISBN: 83-7383-155-X
Data: 2005-11-03
27.45  31.00  3.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Społeczno-kulturowe konteksty tożsamości mieszkańców wschodniego i zachodniego pogranicza Polski. Seria Brostiana - Irena Machaj - opis książki:

Od kilkunastu lat monitoruje się rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Stosowane wskaźniki informują o tym, że na pograniczu zachodnim zadania rozwojowe rozwiązywane są relatywnie lepiej niż na pograniczu wschodnim. Podstawowy mechanizm odnajdywania się w nowych ramach i okolicznościach życia zależny jest od tożsamości społecznej mieszkańców. Przemiany systemowe konfrontują mieszkańców m.in. z problemem rozumienia siebie, który jest sprzężony z ich pojmowaniem świata społecznego.
Czy zatem mieszkańcy wschodniego pogranicza inaczej siebie pojmują aniżeli mieszkańcy pogranicza zachodniego, czy w rozpoznawaniu siebie posługują się odmiennymi kontekstami społeczno-kulturowymi oraz czy w konsekwencji polskie społeczeństwo, terytorialnie zróżnicowane pod względem ekonomicznym i efektywności instytucjonalnej, również znacząco różnicuje się w wymiarze tożsamości społecznej? Na te pytania stara się odpowiedzieć Autorka książki.

Książka „Społeczno-kulturowe konteksty tożsamości mieszkańców wschodniego i zachodniego pogranicza Polski. Seria Brostiana” - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 308 stron i została wydana w 2005 r. Cena 27.45 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Społeczno-kulturowe konteksty tożsamości mieszkańców wschodniego i..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Polska jako państwo narodowe. Historia - okładka książki
Polska jako państwo narodowe. Historia i pamięć Piotr Madajczyk, Danuta Berlińska
Produkty podobne:
Polska wieś 2018. Raport o stanie - okładka książki
Polska wieś 2018. Raport o stanie wsi Jerzy Wilkin, Iwona Nurzyńska (red.)