pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Społeczno-polityczne konteksty współczesnej przestępczości w Polsce
Tytuł książki:

Społeczno-polityczne konteksty współczesnej przestępczości w Polsce

Dane szczegółowe:
Wydawca: SEDNO
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788363354466
ISBN: 978-83-6335-446-6
Data: 2013-09-27
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Społeczno-polityczne konteksty współczesnej przestępczości w Polsce - Konrad Buczkowski, Beata Czarnecka-Dzialuk, Witold Klaus - opis książki:

Przestępczość towarzyszy życiu społecznemu od jego zarania - występuje w każdym społeczeństwie i na każdym etapie jego rozwoju, niezależnie od jego struktury, ustroju czy okresu historycznego. W monografii pt. Społeczno-polityczne konteksty współczesnej przestępczości w Polsce dokonano analizy współczesnej przestępczości w Polsce jako jednego ze zjawisk społecznych. Badaniom poddano zarówno specyfikę przestępczości (w tym zmiany w dynamice i trendach), jej uwarunkowania, jak również obecne koncepcje w dziedzinie jej kontrolowania i zapobiegania. Autorzy - pracownicy Zakładu Kryminologii Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk - skoncentrowali się na problematyce przestępczości w Polsce, uwzględniając jednak szerokie tło porównawcze.

Książka „Społeczno-polityczne konteksty współczesnej przestępczości w Polsce” - oprawa miękka - Wydawnictwo SEDNO. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Konrad Buczkowski, Beata Czarnecka-Dzialuk, Witold Klaus - autor m.in.:
Zmiana i kontrola. Społeczeństwo - okładka książki
Zmiana i kontrola. Społeczeństwo wobec przestępczości Konrad Buczkowski, Witold Klaus, Paulina Wiktorska, Dagmara Wożniakowska-Fajst (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również: