pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Skauting. jako system wychowania moralnego. Seria: Przywrócić Pamięć

Autor książki:

Kazimierz Lutosławski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2014
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 60 s.
Wymiar: 120x170 mm
EAN: 9788378505761
ISBN: 978-83-7850-576-1
Data: 2014-06-18
14.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Seria wydawnicza Przywrócić Pamięć ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911 1939.

Reprint wydania z 1913 r.: SKAUTING Skauting jako system wychowania moralnego To, co człowieka wyróżnia pośród zwierząt, jest to niezawodnie jego zdolność do celowego działania; posiada on mianowicie rozum do samodzielnego obrania sobie celu i środków do niego prowadzących i wolną wolę skierowania swych wysiłków ku obranemu celowi i przez odpowiadające mu środki. Pojęcie moralności z tą zdolnością ludzką ściśle jest związane: kwalifikacyę moralną mogą mieć tylko te działania, które z wolnej woli rozumem kierowanej pochodzą. Działania te są moralnie dobre, jeżeli prowadzą człowieka do jego przeznaczenia zaświatowego, są moralnie złe, niemoralne - jeśli go z drogi tego przeznaczenia sprowadzają, jeśli człowiek cel swoich wysiłków założy sobie sprzeczny z typem doskonałości (szczęśliwości wiekuistej) dla którego osiągnięcia najwyższe władze duszy zostały mu dane.

Wolność wyboru jest koniecznym warunkiem należenia pewnego czynu do dziedziny moralnej. Wychowanie moralne sprowadza się też do tego, aby wolę wychowanka tak urobić, żeby dobrowolnie chciał dążyć do dobra, a walczyć ze złem, i aby potrafił tę walkę zwycięsko prowadzić.

Książka "Skauting. jako system wychowania moralnego. Seria: Przywrócić Pamięć" - Kazimierz Lutosławski - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 60 stron i została wydana w 2014 r. Cena 14.74 zł. Zapraszamy na zakupy!