pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czuj duch! Szesnaście gawęd obozowych - o idei skautingu. Seria: Przywrócić Pamięć

Autor książki:

Jan Zawada

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 120x110 mm
EAN: 9788380950108
ISBN: 978-83-8095-010-8
Data: 2016-05-11
17.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Seria wydawnicza "Przywrócić Pamięć" ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911-1939.

Reprinty: reprint wydania, [1913]. "Szesnaście gawęd obozowych - o idei skautingu".

WSZYSTKIM SKAUTOM POLSKIM A W SZCZEGÓLNOŚCI MOIM ZASTĘPOM "KRUKÓW" I "CZAJEK" TE GAWĘDY POŚWIĘCAM.

Ruch skautowy, jak mało który inny, zawiera w sobie samym niebezpieczeństwo degeneracyi. Pełen błyskotliwej ochoty ćwiczebnej; pociągający dziecinność młodzieży najrozkoszniejszą pod słońcem zabawą, używający ćwiczeń łudząco podobnych do wielkich manewrów wojskowych - naraża swe młodociane szeregi na nieustanną pokusę wzięcia szaty zewnętrznej za treść, środków za cel, i zgubienia pośród rozlicznych starań o najlepsze wyćwiczenie tej wspaniałej idei odrodzenia moralnego, która go do życia powołała. Z zakonu rycerskiego, zaprawiającego młodych swych towarzyszy do najużyteczniejszej pracy narodowej, pełnej wysiłku i poświęcenia dla osiągania ciągle szczytów wartości moralnej i społecznej - przetworzyć się łatwo przytem może w pustą zabawę w żołnierzy. Młodzież polska, zawsze stęskniona do żołnierki, dzieląca z całym narodem pewną powierzchowną płochość i zamiłowanie do zewnętrznego szyku, pokrywającego nieraz bezczynność wewnętrzną - ta młodzież bardziej niż inne narażona jest na takie wypaczenie w szeregach skautowych.

Książka "Czuj duch! Szesnaście gawęd obozowych - o idei skautingu. Seria: Przywrócić Pamięć" - Jan Zawada - oprawa twarda - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2016 r. Cena 17.69 zł. Zapraszamy na zakupy!