pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rynek dzieł sztuki. Podejście inwestycyjne i behawioralne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 171 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380857247
ISBN: 978-83-8085-724-7
Data: 2018-11-05
50.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Monografia jest rozprawą przekrojową i multidyscyplinarną. Z jednej strony, dotyczy ona rynku dzieł sztuki jako przykładu rynku efemerycznego dobra unikatowego, które wymyka się zasadom ekonomii neoklasycznej i teorii użyteczności von Neumanna-Morgensterna. Z drugiej, koncentruje się na typowo neoklasycznych parametrach inwestycyjnych: stopy zwrotu, wskaźników korelacji i efektywności rynkowej. Trzecią dziedziną włączoną do dyskursu jest ekonomia behawioralna, której zadaniem jest wytłumaczenie powtarzalnych i systematycznych nieefektywności rynku dzieł sztuki, związanych z nieracjonalnym zachowaniem uczestników rynku, kiedy to emocje łączą się z próbami przeprowadzania racjonalnych inwestycji.

Rynek dzieł sztuki cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem ekonomistów i inwestorów. Może to prowadzić do wystąpienia określonych zagrożeń. Jednym z nich jest zaliczenie w ogólnej świadomości dó unikatowych (a razem z nimi i dzieł sztuki) do kategorii produktów sensu stricto inwestycyjnych. Jako takowe byłyby tylko kolejną klasą aktywów, Podobnie jak akcje, obligacje czy jednostki funduszy inwestycyjnych. Celem tej monografii jest wykazanie, iż takie rozumowanie niesie ze sobą ryzyko popełnienia błędu.

Książka "Rynek dzieł sztuki. Podejście inwestycyjne i behawioralne" - Łukasz Sawicki, Krzysztof Borowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 171 stron i została wydana w 2018 r. Cena 50.49 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.