pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Projekty inwestycyjne. Finansowanie, budżetowanie, ocena efektywności

Autor książki:

Marta Postuła, Rafał Cieślik

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 310 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380851429
ISBN: 978-83-8085-142-9
Data: 2016-06-20
61.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Projekty rozwojowe w skali makroekonomicznej są motorem postępu cywilizacyjnego poszczególnych państw. Ich racjonalna realizacja prowadzi do rozwoju gospodarki jako całości, a także jest elementem zwiększenia spójności społecznej i terytorialnej krajów bądź związków państw. Działalność rozwojowa jest równie ważna na poziomie przedsiębiorstw.

Książka zawiera kompleksową i empirycznie zweryfikowaną wiedzę z zakresu modelowania finansowego przedsięwzięć rozwojowych, która odpowiada nowoczesnym warunkom zarządzania inwestycjami realizowanymi zarówno w formule corporate finance, jak i projektów finansowanych w formule project finance, w tym w systemie partnerstwa publiczno-prawnegooraz publiczno-publicznego z uwzględnieniem prawodawstwa polskiego i unijnego.

Sposób prezentacji treści zawartych w publikacji jest nastawiony na wskazanie praktycznych możliwości aplikacyjnych różnych narzędzi klasycznych finansów korporacyjnych oraz nowoczesnych instrumentów inżynierii finansowej. W opracowaniu zaprezentowano także zestaw najczęściej popełnianych w ramach modelowania finansowego błędów wraz z ich ilustracją na przykładzie zrealizowanych projektów rozwojowych.

W opracowaniu wykorzystano dorobek literatury polskiej i zagranicznej oraz doświadczenie zawodowe autorów w obszarach bankowości, finansów korporacyjnych i finansów publicznych.

Książka skierowana do:
- pracowników instytucji finansowych zajmujących się współfinansowaniem przedsięwzięć inwestycyjnych tj. banków, funduszy inwestycyjnych, firm ubezpieczeniowych,
- pracowników agencji rządowych i jednostek samorządowy odpowiedzialny za wspieranie i realizację projektów rozwojowych,
- pracowników komórek controllingu i budżetowania kapitałowego,
- inwestorów (sponsorów) projektów inwestycyjnych, menedżerów przedsiębiorstw,
- studentów kierunków ekonomicznych.

Książka "Projekty inwestycyjne. Finansowanie, budżetowanie, ocena efektywności" - Marta Postuła, Rafał Cieślik (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 310 stron i została wydana w 2016 r. Cena 61.72 zł. Zapraszamy na zakupy!