pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kultura a rozwój
Tytuł książki:

Kultura a rozwój

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gab
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 600 s.
Wymiar: 180x267 mm
EAN: 9788363391379
ISBN: 978-83-6339-137-9
Data: 2017-10-11
65.75  79.00  13.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Nasz podręcznik niesie przesłanie, że za fundament ekonomii kultury należy uznać rozwój, a nie rynek. Tylko bowiem w ten sposób można uchwycić związek kultury z gospodarką i jej współczesnymi przemianami strukturalnymi, ale też - szerzej - ze zmianą społeczną. (...)
Naszym celem było przygotowanie podręcznika, który byłby wprowadzeniem do "ekonomii kultury", ale który nie powielałby podejścia wypracowanego na gruncie ekonomii neoklasycznej, w której kulturę postrzega się przez pryzmat rynku, gospodarki rynkowej i przemysłów kreatywnych. Cechą nadrzędną tak pomyślanego podręcznika jest podejście interdyscyplinarne, dopiero ono umożliwia bowiem uchwycenie i ukazanie zależności między kulturą a rozwojem. Dlatego stworzyliśmy zespół, w którym wokół tego celu skupili się nie tylko ekonomiści, ale też socjologowie, historycy sztuki oraz prawnicy - teoretycy i praktycy. (...)
Obecna wersja podręcznika jest pod względem treści zasadniczo zmieniona i rozszerzona. Ale najważniejszą modyfikacją jest jego zupełnie nowa edytorska forma. Powstała ona w następstwie podjęcia przez autorów współpracy z pracownikami i studentami Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

ze "Wstępu"
prof. Jerzego Hausnera
prof. Anny Karwińskiej
prof. Jacka Purchli

Książka "Kultura a rozwój" - oprawa miękka - Wydawnictwo Gab. Książka posiada 600 stron i została wydana w 2017 r. Cena 65.75 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Ekonomika kultury - okładka książki

Ekonomika kultury

Dorota Ilczuk
Geografia ekonomiczna - okładka książki

Geografia ekonomiczna

Kazimierz Kuciński (red.)
Kultura i gospodarka - okładka książki

Kultura i gospodarka

Jacek Kochanowicz, Mirosława Maroda