pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Miary ryzyka na rynku akcji i obligacji

Autor książki:

Krzysztof Borowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 196 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788379302888
ISBN: 978-83-7930-288-8
Data: 2014-03-21
36.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W trakcie procesu inwestycyjnego inwestorzy muszą brać po uwagę oczekiwaną stopę zwrotu i ryzyko. Z pozoru można byłoby sądzić, że określenie ryzyka nie jest aż tak skomplikowane. Jednak uważna analiza problematyki ryzyka i rozkładów stóp zwrotu na rynkach finansowych szybko doprowadza do wniosku, że zagadnienie ryzyka na rynkach finansowych jest o wiele bardziej skomplikowane. W książce zaprezentowane zostały różne miary ryzyka stosowane na współczesnym rynku finansowym, a zwłaszcza na rynku akcji i obligacji. Czytelnik ma możliwość zapoznać się z prostymi i bardziej złożonymi miarami. Zamieszczone liczne przykłady pozwalają na łatwiejsze przyswojenie tematu.

Książka adresowana jest przede wszystkim do początkujących inwestorów - tych, którzy wkraczają w świat wielkich finansów. Dlatego też omówione w niej miary ryzyka wykorzystują głównie zmienną losową skokową. Stosowane we wzorach oznaczenia pochodzą w przeważającej części z tekstów źródłowych - w ten sposób czytelnicy mogą niejako w sposób płynny przejść do oryginalnego tekstu w celu poszerzenia swoich wiadomości.

Książka "Miary ryzyka na rynku akcji i obligacji" - Krzysztof Borowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 196 stron i została wydana w 2014 r. Cena 36.87 zł. Zapraszamy na zakupy!