pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Równouprawnienie związków wyznaniowych w prawie polskim
Książki »
Tytuł książki:

Równouprawnienie związków wyznaniowych w prawie polskim

Autor książki:

Aneta M. Abramowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 438 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788380616394
ISBN: 978-83-8061-639-4
Data: 2019-05-15
78.44  83.00  4.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Równouprawnienie związków wyznaniowych w prawie polskim - Aneta M. Abramowicz - opis książki:

aneta maria abramowicz - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Wyznaniowego na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W publikacjach naukowych koncentruje si ę na zasadzie równouprawnienia kościołów i innych związków wyznaniowych, wyrażonej w art. 25 ust. l Konstytucji RP, zagadnieniach związanymi z prawem Unii Europejskiej oraz orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Jest członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Prawa Wyznaniowego.

„Lektura pracy dostarcza czytelnikowi satysfakcji z kompletności i jasności opracowanego tak przecież trudnego, ale ważnego w prawie wyznaniowym zagadnienia. (...) Cała praca jest wartościową monografią, w której podjęto ważne zagadnienia prawa wyznaniowego, wzbudzające wiele dyskusji w literaturze przedmiotu. Przyjęte przez Autorkę tezy zostały oparte na szerokiej analizie źródeł i starannej, mrówczej pracy twórczej. Zastosowane w pracy rozwiązania merytoryczne i formalne zasługują na pozytywną opinię. Ponadto praca jest studium bardzo szerokim, pożytecznym, wielopłaszczyznowym i stanowi uzupełnienie dużej luki w literaturze przedmiotowej".

Ks. prof. dr hab. Henryk Misztal

„Sądy tam wyrażane są powściągliwe, ostrożne, niekiedy nawet przydałaby się bardziej śmiała teza. Niemniej świadczy to dobrze o intuicji naukowej Pani Doktor. (...) Opracowanie monograficzne jest dopracowane pod względem językowym, stylistycznym i gramatycznym. Książka jest bardzo ciekawa, czyta się ją z przyjemnością, niemalże jednym tchem. Książka uzupełnia bardzo istotny brak w literaturze polskiego prawa wyznaniowego dotyczący omawianego zagadnienia i sądzę, że zostanie pozytywnie przyjęta w środowisku polskich uczonych zajmujących się równouprawnieniem związków wyznaniowych".

Dr hab. Zdzisław Zarzycki

 

Książka „Równouprawnienie związków wyznaniowych w prawie polskim” - oprawa miękka - Wydawnictwo Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL. Książka posiada 438 stron i została wydana w 2018 r. Cena 78.44 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Równouprawnienie związków wyznaniowych w prawie polskim"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: