pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Geneza i historia państwa i prawa

Autor książki:

Stanisław Cieślak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Norbertinum
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788372225702
ISBN: 978-83-7222-570-2
Data: 2016-04-01
33.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dr Stanisław Cieślak (ur. 1935) - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskał również tytuł doktora nauk prawnych. W rzeszowskiej filii UMCS pracował jako adiunkt i wykładowca teorii organizacji i zarządzania. Następnie adiunkt w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Przemyślu-Rzeszowie, wykładowca m.in.: prawa administracyjnego, prawa samorządowego, teorii organizacji i zarządzania. Pracę zawodową ukończył jako rektor tejże uczelni. W swej działalności zawsze łączył teorię z praktyką, wiedzę z doświadczeniem. Przed podjęciem pracy naukowej był zatrudniony w organach administracji państwowej (m.in. dyrektor Urzędu Wojewódzkiego w Przemyślu), pracował także jako nauczyciel i wykładowca przedmiotów z zakresu prawa publicznego oraz teorii organizacji i zarządzania w terenowych organach administracji publicznej w szkołach i ośrodkach doskonalenia zawodowego w Przemyślu i Rzeszowie.

Idea powstania tej książki wynika z potrzeb dydaktycznych z zakresu zagadnień prawnych i ustrojowych. Osoby studiujące w uczelniach zawodowych (zarządzania, informatyki, gospodarki, ekonomii i in.) oprócz wiedzy specjalistycznej (zawodowej) potrzebują także minimum wiedzy z zakresu prawa i ustroju państwa. Opracowanie to wychodzi naprzeciw tym potrzebom, przekazując niezbędne informacje na temat prawa oraz organizacji i funkcjonowania państwa. Książka ta może być przydatna także dla pracowników administracji publicznej oraz w pracy praktyków, samorządów i elit politycznych.

(fragment Wstępu)

Książka "Geneza i historia państwa i prawa" - Stanisław Cieślak - oprawa miękka - Wydawnictwo Norbertinum. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2015 r. Cena 33.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.