pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

COMMONS-dobra wspólnie uzytkowane

Autor książki:

Leon Chwistek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Od.Nowa.
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 195 s.
EAN: 9788365721815
ISBN: 978-83-6572-181-5
Data: 2022-05-27
24.70  35.00  10.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Grzegorz Blicharz - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Rzymskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendysta START 2017 Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP), laureat programu "Diamentowy Grant", zdobywca wyróżnień w LII Konkursie "Państwa i Prawa" i I Edycji Konkursu o nagrodę Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej; laureat nagrody DAAD Societas Humboldtiana Polonorum za projekt o zarządzaniu commons; dyrektor Fundacji Utriusque Iuris.

"Znaczące wyniki badań Elinor i Vincenta Ostromów, które przyniosły Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii Elinor Ostrom w 2009 roku, nagłośniły w świecie zagadnienie commons, będące w centrum rozważań Autora. Jego praca jest oryginalnym opracowaniem istotnego naukowo i społecznie tematu, który nie doczekał się pogłębionej analizy z punktu widzenia prawa. Wypełniając lukę w tym zakresie, książka wnosi twórczy wkład w złożoną problematykę wspólnego użytkowania dó wspólnie użytkowanychi prawnoporównawczych aspektów korzystania z zasobów wody. Rozważania nawiązujące do konstrukcji prawa rzymskiego oraz poszukiwanie analogii do rozwiązań tego prawa w odniesieniu do commons prowadzą do celnych spostrzeżeń i nowatorskich wniosków. Istotnym dopełnieniem całości opracowania są liczne przykłady współczesnych rozwiązań prawnych, szczegółowo przedstawiane i analizowane w pracy"...

Książka "COMMONS-dobra wspólnie uzytkowane" - Leon Chwistek - oprawa miękka - Wydawnictwo Od.Nowa.. Książka posiada 195 stron i została wydana w 2017 r. Cena 24.70 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]