pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rachunkowość finansowa dla zaawansowanych w przykładach i zadaniach

Autor książki:

Magdalena Janowicz

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 160x227 mm
EAN: 9788380854635
ISBN: 978-83-8085-463-5
Data: 2017-09-19
43.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja jest uzupełnieniem wydanej wcześniej pozycji Rachunkowość finansowa dla zaawansowanych, w której przedstawiono teoretyczne aspekty opisanych w tym wydaniu treści. Obie książki są ze sobą spójne, w których autorzy nie tylko przedstawiają i wyjaśniają regulacje prawne, ale również pokazują, jak je stosować w praktyce.

Wydanie to jest publikacją o charakterze praktycznym. Jej podstawowym celem jest przybliżenie tych zagadnień teoretycznych, których prawidłowe ujęcie w księgach rachunkowych może się wiązać ze szczególnymi problemami. Opisane w książce treści obejmują:
- wycenę bilansową,
- odroczony podatek dochodowy,
- operacje dewizowe,
- instrumenty finansowe,
- leasing,
- umowy o usługi długoterminowe,
- połączenia jednostek gospodarczych,
- konsolidację sprawozdań finansowych,
- projekty unijne.

Oprócz zadań do samodzielnego rozwiązania, każdy rozdział zawiera przykłady, które wyjaśniają prezentowane zagadnienia w przystępny i zrozumiały sposób. Zaproponowane w nich rozwiązania często zawierają odwołania do aktów prawnych, które zastosowano w ich przypadku. Weryfikację zdobytej wiedzy umożliwiają również testy kontrolne na końcu każdego rozdziału.

Autorami monografii są pracownicy Instytutu Rachunkowości, Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego (Stanisław Hońko, Magdalena Janowicz, Ilona Kędzierska-Bujak, Przemysław Mućko) oraz Zakładu Rachunkowości, Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej (Krzysztof Dziadek, Agnieszka Judkowiak).

Opracowanie uwzględnia najnowsze zmiany obowiązujących przepisów (stan prawny na 18 czerwca 2017 r.).

Książka "Rachunkowość finansowa dla zaawansowanych w przykładach i zadaniach" - Magdalena Janowicz (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2017 r. Cena 43.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.